Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírja azt elnézni egy...

Hogy bírja azt elnézni egy anya, hogy az apa veri a gyereküket?

Figyelt kérdés
Itt most nem egy két atyai pofonról beszélek amit azért kap mert rosszat csinál. Arról amikor üti vágja ok nélkül. Sok esetben sérülést is okoz. Van egy osztálytársam aki szörnyű dogokat mesél. Az apja alkoholista. És az anyja szult neki még kettőt akiket ugyan úgy ver. Én ha a híd alá kéne mennünk is ott hagynám a francba az ilyet
2020. aug. 25. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Sok esetben azért, mert fél. Nem akar úgy járni, mint a gyerekek. Válni meg nem mer
2020. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, sok oka lehet ilyenek. Közös lakás, nem tud hova menni, kevés a fizetése, nincs kihez forduljon...stb Sok ilyen van. Lehet itt nagyokat mondani, hogy te mennél a híd alá, megnézném azt gyakorlatban, főleg télen. Még a hajléktalanszállóra se tudnál menni, mert ott is tumultus van már, és persze majd víz nélkül élnél, nem fürödnél, meg szétfagynál, hát persze. Aztán jön a rendőr és szépen megbüntet. Nem kell nagyokat mondani, hogy te jaj. Megnézném akkor, csak 1 hétig éljél egy híd alatt egy gyerekkel. Igazából megoldást csak az anya találhat, ami vagy jó lesz vagy rossz, de mindenképpen a gyerek szívja meg.
2020. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

A bántalmazó kapcsolatok pszichológiája jóval összetettebb. Nem úgy kezdődött ez a történet, hogy apa alkoholista agresszív állatként odament a nőhöz, hogy elveszlek és szülsz nekem 3at ő meg mosolyogva rábólintott. Valószínűleg saját apja is verte/ivott/dugta, úgyhogy azt hiszi, hogy ez a normális, nem tud belőle kitörni és keresett egy ugyanolyat, mert azt ismerte, azt tudja kezelni.


A gyerekek elszenvedői a dolognak, de segítség nélkül valószínűleg ők maguk lesznek a következő bántalmazó szülők vagy az áldozatok leendő családjukban. Baromi szomorú, de pont ezért lépnék közbe és venném el a gyerekeket, hogy nekik legalább esélyük legyen.

2020. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Fél,nem mer lépni.

Ha felemeli a hangját,akkor meg ő is kap verést

2020. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azért nem mernek lépni, mert attól félnek, hogy elveszíthetik a gyereküket. Azért gondoljunk csak bele. Egy tanult nő, vagy legalább olyan, akinek van saját lakása, és egyedül is el tudná tartani a gyerekét, biztos nem hagyná, hogy az apa bántalmazza. Viszont van ennek az ellentéte is, amikor a férfi mesterien lealacsonyítja a nőt, aki el is hiszi, hogy a férfi nélkül semmire nem képes, még a gyerekkel sem boldogulna egyedül, és emiatt elnézni a férfinak, hogy verje. Sajnos a családvédelmisek is inkább kiemelik ilyen helyzetben a gyereket a családból, mint sem egy anya otthont keresnénk az anyának és gyerekének. Biztos több anya jelentené fel az apát, ha tudná, hogy lenne hova menekülnie a gyerekkel előle. De sajnos a mai világban csak el viszik a gyereket, anyuka meg oldja meg. Úgy, hogy teljesen le lett rombolva az önbizalma,társaságba nem járhatott, dolgozni nem engedte az apuka, stb....
2020. aug. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

3as, sajnos en érintett vagyok a történetben es mar eleve azt nem értem, hogy egy ilyen alkoholista mocskos féreg miért a saját felesége es a két kislánya ellen fordul. Miért nem talán egy másik elmebeteg retket a kocsmában es veri azt össze. Azt pedig végképp nem értem, hogy abból a két kislányból az egyik miért egy munkaképtelen, mentális beteg, játékgépfüggő agresszív állathoz megy hozza, a másik pedig egy szinten agresszív börtöntöltelekhez... az egyik párnak a gyereke többszörösen mentális beteg lesz(ez vagyok en), a másiké drogfuggo...

Bocsánat, nem választ várok, csak annyira kikívánkozott, soha nem fogok túllépni a családi helyzetünkön...

kérdező, sajnos a pénzhiány lehet az ok, nem tud hova menni az anya. Illetve az is, hogy a gyökér rendőrség semmit nem csinál az ilyen fergekkel, fel kellene akasztani az összeset.

2020. aug. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Oke, és a híd alatt mit csinálnál ? Csak mert egy nagykorú lehet hajléktalan, semmi gond, de a gyerekeket elveszik. Onnantól pedig, hohy bekerülnek állami gondozásba, nagyon nehéz őket visszakapni, mert biztos lakhatást, stabil jövedelmez kell hozzá felmutatni.

Nem árt ám abba is belegondolni, hogy ha nem tudjak a bántalmazást bizonyítani, akkor az állami gondozás helyett bizony az apához kerülnek a gyerekek, csak most már anya nélkül.

Illetve ott van az a rész is, hohy a nő is iszonyatosan meg van félemlítve.

Plusz addig, amíg valaki nem kerül bele egy adott helyeztbe, csak elképzelése van arrol, mit tenne, aztán élesben ez bizony homlokegyenest ellenkező is lehet ám.

2020. aug. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
66%
Valószínűleg retteg, és teljesen be van hódolva a nő az "alfa" hímnek. Alfa hímnek tekinti (valójában egy patkányról van szó), de pszichológiailag a férfi a főnök, abszolút. És nem szegül ellen, emiatt, illetve más lehetőségei sincsenek valószínűleg.
2020. aug. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Elmondom, mint a gyáva fél. Azt most kihagyom, hogyan jutottunk odáig. Ha egy kicsit azt érezte, hogy ellenszegülök, nem vagyok teljes szolga, azonnal testi fenyítés, és fenyegetések. Lemérgezi a kutyákat, élve megnyúzza a macskámat, betör a nagymamámhoz és halálraveri, kikaparja a kisöcsém szemét. Féltem. Rettegtem, mert simán elhittem, hogy megteszi. Szó nélkül hagytam, hogy romboljon, verjen, elvette a fizetésem. Gyerek szerencsére nem volt, de őt se védtem volna meg, mert rosszabbat is tehetne velünk, ha ellenkezem. Nem akarok részleteket, de ez ment hosszú ideig. És mindenki téved, nem véd meg a rendőrség. Max segít elcuccolni, kapsz egy távolságtartásit, de a családodat senki nem védi. Eljöhettem volna, SBOn nemegyszer megkérdezték, hogy ugye az a féreg ver?... túl nagy volt az ár, ha én meg is menekülök, a szeretteimen áll bosszút. Elmebeteg volt.

Végül úgy menekültem meg, hogy autóbalesetet szenvedett. Karma. Egyébként nem tudom meddig kínzott volna még.

2020. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9es, de pl. egy ilyen nem fel a börtöntől? Nyilván eljut a tudatáig, hogyha bántja a családod, akkor előveszik es lecsukhatják. Lehet, hogy az ilyen csak fenyegetőzik, egyébként meg csak egy nőt mer bántani. Egyébként a 6os vagyok es sajnos az anyámnak is azt mondtak a rendőrök, hogy majd akkor csinálnak valamit, ha ver folyik...ami egyébként folyt... en pl. a nagymamám helyében konkrétan megoltem volna álmában a nagyapámat. Nem voltam meg ilyen helyzetben, de akkor is nehéz elképzelem, hogy egy ilyet évekig tűrjek.
2020. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!