Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A második utónév megváltoztatá...

A második utónév megváltoztatása úgy zajlik, mint amikor az elsőt változtatom meg?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ez pénzbe kerül vagy hogy megy?

Én utálom a második nevem, tiszta kib@szás volt anyámék részéről. Simán csak elhagyni nem lehet? Úgy értem törvényesen hivatali úton ugyanúgy mint ahogy a változtatást nem kezdeményezhetem hogy nekem nem kell az a 2. név?

18/L

2010. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem is eza bajom csak az elsövel! El akarom töröltetni az elsö utònevem, hogy csak a második maradjon mert már idegrohamot kapok hogy senki nem veszi figyelembe, hogy csak a másodikat használom. Betelefonáltam az anyakönyvi csoporthoz és ott azt mondták, hogy ugyanúgy megy mintha teljes nevet változtatnék. Azaz 10.000 ft illeték plusz kérelem a belügyminiszternek. Szóval ez még várat magára a piszkos anyagiak miatt.

22/L

2010. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Én nem azért akarom megváltoztatni, mert utálom vagy valami, az elsőt használom, a második meg csak úgy van. Viszont arra nem gondoltam sose hogy azt elhagyni, csak nemrég láttam, hogy az a név, ami nekem tini korom óta a becenevem és sokan szólítanak így, az mostmár szabadon adható (amúgy egy külföldi név), és szeretném felvenni a második nevem helyett.
2010. aug. 4. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!