Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a gyerek a legjobb...

Tényleg a gyerek a legjobb befektetés?

Figyelt kérdés
Szerintetek igaz lenne ez az állítás?

2020. aug. 10. 10:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
56%
Anyagilag a legrosszabb. Érzelmileg a legjobb.
2020. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

Én még nem hallottam ezt. Csak azt hallottam, hogy a tanulás a legjobb befektetés.

A család, gyerek nem befektetés, nem üzleti tranzakció. Nem azért szeretnék gyereket, hogy abból bárhogyan anyagi hasznom legyen. Nem is tudom elképzelni, hogy lehetséges egyáltalán. Érzelmi pluszt ad. Lehet, hogy átvitt értelemben gondolták? Mert végül is a szeretet ingyen van. És a gyerekedtől pedig visszakapod "kamatostól". A gyereked feltétel nélkül szeret. Legalábbis ez volt az a közös pont, amit sok ismerősöm mondott, amikor gyereke született, hogy a gyerek volt az első az életében, aki mindenféle feltétel nélkül szeretett.

2020. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
79%
Ez a mondás nem anyagi értelemben tekinti a gyermeket legjobb "befektetésnek" és még ha van is anyagi része, az sem úgy értendő, hogy majd a gyermek fogja eltartani a szüleit és majd jól ki lehet használni őket. Ezt úgy kell értelmezni, hogy aki gyermeket vállal, az értéket teremt a család a jövő, az egész emberiség számára. Gyermekek nélkül kihal az emberiség, de ha csak szűken a családot nézzük, a gyermekek érkezése teszi teljessé a családot, erősíti a felelősségtudatot, életcélt ad. (Igen, tudom, vannak rossz szülők is sajnos, de itt a normálisan gondoklkozókról van szó)
2020. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%

Én is tudok olyanokról akik életükben nem láttak volna együtt annyi pénzt most meg a 10+10 re saját házuk lett a 3 gyerek miatt.

Mindkét fel szegény,családi háttér nem támogatta őket anyagilag.

Ilyen szempontból előnyös DE azokat fel is kell nevelni!! És úgy már bőven nem arra billen a mérleg...

2020. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
16%
En azt latom h sok nő akinek rossz a hazassaga vagy egyedülallo előnyben van erzelmileg a szingikkel szemben.Mivel a gyerektol megkapjak a szeretetet igy nem kell menni utana,nem nagyon tepernek h a pasitol kapjak meg,elvannak a szexkapcsolattal.
2020. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%
Ja hogy a csokrol meg társairól van itt szó... aki önmagában ezért vállal gyereket, az sikeresen ülhet fel a szoporollerre, mert egy gyereket felnevelni többe kerül, mint amennyi pénzt adnak érte.
2020. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
73%

Ha normálisan akarsz nevelni egy gyereket az rengeteg pénz. Iskola, óvoda, normális minőségű cipők, ruhák, szemüveg, fogszabályzó, osztálykirándulás, tanszerek, vitaminok, iskolatáska, számítógép, telefon, egyetem, albérlet, jogosítvány, születésnap, karácsony.


Ezek én így gondolom a szülő kötelességei, ha gyereket vállal. Részemről még ehhez jön a lakás és az autó.


Az pedig alap, hogy ameddig itthon lakik, mindent én fizetek. És utána is segítek neki, ameddig csak élek.

2020. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
26%
Én meg a tesóm tuti nem. :D :/ Szüleink legrosszabb döntése volt...szegények. :(
2020. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Aki a gyerekben a pénzt látja, "mint befektetés", annak az óvszer olcsóbba kerül.

Az vállaljon gyereket, aki érzelmileg is kötődik hozzájuk!!!

2020. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
23%

IGEN!


1.Most van rá családi, CSOK, babaváró, adókedvezmény, autovársárlási támogatás.


2.Ha felnő ingyen fog ápolni és pénzelni, hiába családja, munkája, saját élete lesz.


A lehető legjobb befektetés, az önző gyerekteleneknek mégsem kell...Akkor éljenek meg csak a fizetésükből, időakorukban ápoltassák magukat hivatásos ápolókkal, ha nekik jobb ez mint a gyereküket akadályozni a családi életében!

2020. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!