Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt olvastam valahol, hogy az...

Azt olvastam valahol, hogy az angolok nem tudják kimondani a Réka nevet. Mért van ez?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

mást sem, más nyelvűek sem...

más a hangállományuk

2010. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

A köszönömöt sem, csak sok évi gyakorlás után.

Egyszerűbb a nyelvük.

2010. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert nincs az ő nyelvükben é betű... Mert az R-betűket harapják stbstb.
2010. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én angol főnököm a gyönyörű szót is csak ékezetek nélkül tudta kimondani :)
2010. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Ennyire nehéz a magyar? Én sem tudok magyarul sem helyesenírni de beszélni igen!
2010. aug. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
más nyelv más hangok, ennyi. egy magyarnak is nehéz az angol kiejtés, ritkán hallok olyan magyart aki úgy ejti az angol szavakat ahogy azt kellene. nekem pl a finn ä okoz nagy nehézséget.
2010. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy német rokonom, a felesége az magyar (aki vérszerint is rokon) és magyarul elég nehezen tud beszélni, 10 év után mondja normálisan, hogy szia, vagy köszönöm. De az se tökéletes.
2010. aug. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert a név négy hangjából egyetlenegy (a "k") van meg az angol nyelvben is. "Raccsolós" r hangjuk van, az é és az a pedig egyáltalán nincs meg a nyelvben.
2010. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mi angol angoltanárunk ki tudja mondani az egyik csaj nevét, aki Réka, pedig csak néhány éve él itt. Kicsit furcsán, de kimondja.
2010. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, azért, mert az ő beszédük szerkezete teljesen más, mint a miénk. Figyeld meg, hogy pl. az ázsiaiak az angol szavakat ejtik nehezen, azért, mert az ő nyelveik is másabb szerkezetűek, mint az angol.
2010. aug. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!