Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titka egy jó házasságnak?

Mi a titka egy jó házasságnak?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogy az ember megtalálta az igazit? Mit kell tenni és mit kell avoidolni ahhoz, hogy a házasság sikeres legyen és örökké tartson? Úgy félek, hogy egyszer rosszul választok majd, és 7 8 év kapcdolat vagy akár házasság után már kiderül, hogy mégsem jó és szét kell mennünk
2020. júl. 13. 00:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Sose feküdj le mérgesen.
2020. júl. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom -22 közös, boldog évvel a hátunk mögött-, hogy az alapokon felül a döntés a legfontosabb. Nyilván hűség, közös célok, bizalom, hasonló értékrend, stb. De kell az is, hogy akármekkora szarban vagyunk, mindketten akarjuk egymást és tegyünk azért, hogy működjön. Mert szeretni akarjuk egymást, mert hűségesek akarunk maradni, mert kedvesek akarunk lenni a másikkal.
2020. júl. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Értem. Jó gondolatok
2020. júl. 13. 01:09
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha az igazit megtalálod, azt érezni fogod. Ezt régebben mondta nekem valaki, és azóta rájöttem, hogy ez valóban így van. Addig olyan pasik voltak mellettem, akik azt mondták, hogy szeretnek, de csak a férjem mellett értettem meg, hogy mindegyik hazudott, mert azok az érzésnek csúfolt valamik és a mostani között ég és föld a különbség. Hogy a boldog házasság titka mi, nem tudom, még csak 5 éve vagyok házas. :D


De talán a következők:

- Őszinte érzelmek mindkét fél részéről. Nem anyagiak, vagy hülyeségek miatt (pl. jajj egyedül maradok) összejönni, hanem mert tényleg nem tudsz nélküle élni.

- Kompromisszumok. Legyél bármilyen erős egyéniség, nem lehet mindig erőszakkal neked igazad, engedni is kell.

- Nézd az ő érdekeit is, "kényeztesd", járj a kedvében, igenis érezze, hogy szereted és gondolsz rá. Pl. megveszed a kedvenc édességét, ilyen apróságok.

- Odafigyelni rá, meghallgatni, vagy éppenséggel ha látod, hogy magányra vágyik, akkor nem nyaggatni. Sok-sok csók, ölelés.

-Szex.

- néha kilépni a hétköznapi taposómalomból, kikapcsolódni, egymással foglalkozni.

- Ha veszekedtek, bármennyire is dühös vagy rá, soha nem mondj neki olyat, pláne ne tegyél, ami jóvátehetetlen.

2020. júl. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az, hoģy még az elején abban állapodtunk meg, hogy a fontos ügyekben én döntök, a kevésbé fontosakban az asszony. Ez be is jött. Az ötven év házasság után még nem akadt egy fontos ügy sem.

Vicc volt, de a lényeg benne van: a tolerancia.

2020. júl. 13. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Travis83 ***** válasza:
52%
Először is nem szabad elkapkodni. Mielőtt házasodsz, előtte éljetek együtt vagy 1-2 évet, de akár hármat is! A papírok ráérnek, az csak formalitás és nem az a szerelem, a jó kapcsolat záloga. Ha a másik ezt nem érti meg, akkor máris rossz a kapcsolat. Ez pedig fontos folyamat, így ugyanis kiderül fogtok-e tudni hosszútávon együttélni, illetve mennyire illetek össze. A szerelem ugyanis egy dolog, a szeretet és az egyetértés már egy másik. Ha pedig a lángoló szerelem után idővel az egyik hiányozni fog, akkor az a puzzle hamar szétesik, de legalább nem kellesz összerakni. Sok sikert!
2020. júl. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. júl. 13. 05:23
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
6, 19 évesen, hat hónap után házasodtunk (férjem 24 volt, és nem, nem voltam terhes). 24 éve vagyunk együtt...
2020. júl. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

1, Azonos világnézet

2, Azonos politikai nézet

3, Azonos gondolkodás a gyermekvállalásrol

4, Azonos gondolkodás a gyermeknevelesrol

5, Azonos gondolkodás az anyagiakról

6, Oszinteseg, bizalom, megértés és támogatás.

2020. júl. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Travis83 ***** válasza:
93%
#8: egy szóval sem mondtam, hogy lehetetlen gyors házassággal jó pakliba nyúlni. Én csak abban adtam tanácsot, ha az ember biztosabbra akar menni, hiszen az esetek többségében ez célravezetőbb módszer, mint fél év után házasodni.
2020. júl. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!