Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vágjak majd jó arcot a...

Hogyan vágjak majd jó arcot a holnapi családi ebédhez?

Figyelt kérdés

Üdv.


Szerdán lesz anyám születésnapja,aki egy ebéddel készül, ott lesz a bátyám és az unokatestvérem is. Annyit kell tudni,hogy a bátyám idén házasodott, összeköltözött a feleségével, 1 hónapja született meg a kislányuk, unokatesóm pedig házas pár éve, van egy kisfia.


Velem ellentétben a családom mindig is szeretett csámcsogni mások magánéletén, itt vagyok én, mint a család fekete báránya, egyedül élek, 1,5 éve egyedül vagyok (megvan az oka) Nincs férjem,gyerekem,kapcsolatom, csak 1 szeretőm jelenleg. A közeljövőben nem is tervezem kapcsolatot. Telefonon szoktam beszélni anyámmal, napi szinten felmerül a téma, hogy benne vagyok a korban, nekem is követnem kellene a testvéreim példáját..


Tudom, hogy a holnap az anyámról szól, de ismerem őket, biztos fel fog merülni az említett téma, hogy ideje lenne.. Hogy lehet ehhez jó arcot vágni, és rövidre zárni a témát? Nem szeretném elrontani az ebédet ezzel.


2020. jún. 23. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Most, rövidtávon az segít a legtöbbet, ha megerősíted magadban, hogy te a saját utadat járod, egyedül akarsz élni (vagy nem úgy akarsz, de csak olyannal akarsz kapcsolatot, aki igazán hozzád való). Megerősíted az önbecsülésedet, és azt, hogy a saját életedről te döntesz. Független felnőtt vagy. Akár konkrét válaszokat is kigondolhatsz, begyakorolhatsz, pl "tudom, anya, hogy te másképp gondolod, és szívesen meghallgatom a véleményed, de az én életemről én döntök".


Hosszú távon ugyanez: önbecsülés megerősítése, önismeret javítása. Csak ha több időd van, akkor több eszközöd is. Hosszú távon a szilárd önbecsülés segít abban, hogy a negatív kritikát jól tudd kezelni. Azok az emberek szólnak csúnyán vissza, akik nem biztosak magukban és így próbálnak védekezni.

2020. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
rövidre zárni? azt kell mondani: értem, rendben. szólok, ha aktuális.
2020. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
napi szinten közlöd is vele, hogy ne szóljon bele a felnőtt lánya életébe? Mert ha nem akkor edd meg amit főztél magadnak.
2020. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Mond nekik halál nyugodtan, hogy ne izguljanak, amint a szeretőd elválik a nejetől, máris hozzá mész. Tedd hozzá, hogy biztos téged választ, mert a neje egy tehén, te meg engeded s_ggből szájba. Aztán amíg az állukat kapargatják a földről, addig bájosan jegyezd meg, hogy nagyon finom lett a leves.

Sokkterápia. Máshogy nem fogják megérteni, hogy ne túrkáljanak a magánéletedben.

2020. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első köszönöm a kifejtett választ, hasznos dolgokat írtál le.


Egyébként mindig elmondom neki, hogy független felnőtt ember vagyok, és ne szóljon bele az életembe, évek óta elköltöztem a városból, tudom mit teszek, és mit nem, szóval nincs mit megennem. Csak nem tud megbarátkozni ezzel a gondolattal, bátyám felett is anyáskodik mai napig.


Erre gondoltam én is,hogyha felmerül a téma, igyekszem majd rövidre zárni a dolgot azzal, hogy örülök nektek, ha lesz valami aktuális az életemben szólni fogok.

2020. jún. 23. 11:14
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es: "Szeretőm a nejétől?" Ezzel csak az a baj, hogy a szeretőm pasi, én meg nő vagyok, de ettől eltekintve értem mire gondoltál. Ez sem egy rossz ötlet, el is képzeltem őket a leesett állukkal az asztalnál.
2020. jún. 23. 11:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Hűha javítom magam félre olvastam a kérdésedet, így az eleje értelmetlen amit írtam, egyébként nincs neje, csak kapcsolatban van, de ez nem a kérdéshez tartozik :)
2020. jún. 23. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha tőlem kérdezik, hogy mikor megyek férjhez, egy olyannal le szoktam zárni, hogy: Majd az egyik szombaton, de szólni fogok előtte! kicsit szúrós szemmel és többet nem is kérdeznek :)
2020. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Mondd meg hogy foglalkozzon a saját életével, biztos lenne mivel.

Off: tök jó hogy anyátok szülinapja van mégis neki kell készülni.

2020. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as köszi az tippet :)

9-es: Bátyám és unokatestvérem a szülővárosban maradtak, akarnak is segíteni anyámnak, de ő elég makacs, és nem hagyja nekik, azt mondja neki így jó, főz egy jót, és együtt a család. Nekem reggel indul a vonatom, így nehezen tudnék segíteni neki.

2020. jún. 23. 19:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!