Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben miből lehet...

Ilyen helyzetben miből lehet erőt meríteni?

Figyelt kérdés

Ha úgy érzem, hogy különösebben semmi örömöm sincs, mitől lehetnék optimistább és reménykedőbb?

A szüleimmel lakok, szinte semmi jó nem történik egyikünkkel sem, mindkettejüknek vannak betegségeik, ez nyilván nincs jó hatással a hangulatukra. Az otthonunk kinézetével se elégedettek (meg van ami egyszerűen nem úgy működik ahogy kellene). Az se épp ideális hogy nem nagyon tudnak sehova elmenni, eljárni. Apukám a betegségei miatt, anyukám meg más miatt. Anyukám néha unatkozik is, hiába csinálja meg a házimunkát, szerintem hiányozna neki valami elfoglaltság.

A legfontosabb persze az egészségük de összességében alig van okunk örülni valaminek.

Van párkapcsolatom de az se olyan, mint régen, mert már nem járunk el annyit a párommal, ritkábban találkozunk, neki mostanában lett egyre több probléma az egészségével és ezért is meg amúgy is most júniusban felgyülemlett a munkája kicsit. Különben ő is olyan, hogy nagyon sok oka nincsen örülni. Neki is megvan a maga betegsége, a nagyszülei nincsenek valami rózsás állapotban, a szülei meg úgyszintén. Azoknak sincs semmi okuk az örömre.

Ami engem illet, egyáltalán nem vagyok elégedett az életemmel. Az tud nekem örömet okozni ha a szüleim egészsége kicsit jobban helyrejön, az tényleg nagyon fontos nekem. De ha saját magamról van szó, régen jobb volt: már nem tudok 2 éve annyit kikapcsolódni, mint régen, mindig van valami, vagy anyagi okok vagy egészségügyi helyzet, nehezen találok gyakornoki helyet és diákmunkát, főleg olyat, ami biztosan tetszene és nem kényszer lenne, sok a teendő az egyetem miatt de amúgy már elvesztettem a motivációmat. Új élményekre vágyom de nincs ilyenekre lehetőségem.


Szóval se nekem, se a családomnak nincs különösebb oka örülni. Régen mindenkinek minden jobb volt. Például 3 éve.Most azon van a hangsúly, hogy összeadódik több ember problémája. Hogyan lehet ilyen szituban optimistábbnak lenni?


2020. jún. 16. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak keress a közelben valami szakkört. Általában szoktak indulni könyv klubbokmeg hasonlók, hátha lefoglalja magát.

Ilketve apukádnka is talán jót tenne ilyesmi elfoglaltság a lakóhelyeden.

Szervezzetek családi esteket(filmnézés, társas est stb.). Ezekre a párodat is áthívhatod.


Meg amikor tudtok sétáljatok egyet a környéken. Nem kell messzire menni. Kiültök valahova.


Optimistasághoz, meg tűzz ki egy célt, amiért hajthatsz. Meg gondolj arra, hogy jobb lesz.

2020. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljátok meg értékelni azokat a dolgokat, amik természetesnek tűnnek:

Van otthonotok. A szüleid és közted úgy tűnik, béke van. Van mit ennetek, van mit felvenni. Életben vannak a szüleid, még ha betegeskednek is. Ezek sok embernek nincsenek meg.

2020. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy túlságosan a búnak eresztetted a fejed.

Nem vidám a helyzetetek, de lásd meg a szépet, a jót, mindazt, ami örömet is, ne csak azt, ami bánatot okoz.

Minden jót kívánok!

2020. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szemléletváltás kellene. Nem azt nézni minek nem lehet örülni vagy miért nem vagy boldog. Keresd a jó dolgokat, még ha aprók is, minden nap. Kedveskedjetek magatoknak és egymásnak apróságokkal. Dicsérő szóval, apró segítséggel, ajándékkal, vagy egyszerűen beszéljetek jó dolgokról. Pl ültess virágokat a kertbe vagy erkélyre, nézzetek vicces filmeket, menjetek kirándulni.
2020. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!