Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem haragudnál, ha ilyet...

Nem haragudnál, ha ilyet mondana egy barátod?

Figyelt kérdés

Szóval, az írásbeli és a szóbeli érettségi között 6 hetem volt tanulni. Az utolsó 3 hétre hagytam a 60 tételt. Egy iskolatársam (2 évvel fiatalabb) azt mondta nekem, hogy szerinte megfogok bukni a szóbelin. Napi 3 tételt tanultam meg, de sokat fájt a fejem, így előfordult, hogy aludtam 2-3 órát délután. Emiatt mondta, hogy szerinte nem fogok felkészülni az érettségire.

Nagyon megharagudtam rá. (És azt is mondta, hogy szerinte a párom sem hagy tanulni, és miatta fogok megbukni, mert minden este nálam alszik, és "nem hagy tanulni".)

Leérettségiztem, és felvettek az iskolába ahová jelentkeztem. A sráccal azóta sem állok szóba (az utolsó beszélgetésnél elmondtam neki a véleményem). Állandóan írkál nekem, és nem érti miért haragszom.


Ti nem haragudnátok ilyen esetben? Előtte nagyon jóban voltunk, szinte az "öcsém" volt.


2010. júl. 30. 22:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A barátságban nincs udvariaskodás, a barátok tudják a legjobban megsérteni az embert, de ők a legőszintébbek is. Nagyon fiatalok vagytok, lehet, ő így akart bíztatni, hogy úgysem sikerül, valakinél beválok, annál inkább ráhajt, hogy bebizonyítsa az ellenkezőjét. Azt pedig erős túlzással sem nevezném barátságnak, ahol nem lehet megbeszélni a sérelmeket, hanem egyszerűen csak nem állsz szóba vele. Lehet, hogy leérettségiztél, de érett még nem vagy. Nem kéne mindent túlkombinálni, amiért ilyet mond, hogy lehet azt a következtetést levonni, hogy akkor már biztos tetszel neki? Túl nagy a fantáziája egyes embereknek. Szegény srác meg őrlődik, hogy mi lehet a bajod, mikor semmi rosszat nem csinált. Ha ezt sikerül is megbeszélni, ezek után biztos kétszer is meggondolja, hogy mondja el neked a véleményét, nehogy még vérig sértődj.
2010. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nekem rosszul esett, hogy ennyit néz ki belőlem.
2010. júl. 30. 22:25
 13/23 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy mi a problémám. Kb 6 hete.

Az, hogy ő nem fogja fel, nem az én dolgom.

2010. júl. 30. 22:26
 14/23 anonim ***** válasza:
Akkor most mit vársz tőle? Hason csússzon előtted, hogy a bocsánatodat kérje? Elmondtad, biztos nem hülye és felfogta, de továbbra sem érti, mi ez a durcázás, hogy nem beszélsz vele. Én a helyében inkább hagynálak, mert ez minden, csak nem barátság. Egyszer majd megjön az eszed, hogy nem lehet így bánni "barátokkal".
2010. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem várom hogy hason csússzon. Egyszerűen hagyjon békén.
2010. júl. 30. 22:33
 16/23 anonim ***** válasza:
Hagyjon békén? Azt írtad, olyan jóban voltatok, hogy szinte az öcséd volt... akkor helyre kéne tenni ezeket a jelzőket a fejedben, mert az, hogy barát, és az, hogy valakit testvéredként szeretsz nálad valahogy másképp működik. Egy rossz beszólás és száműzöd.
2010. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem egy rossz beszólása volt.

De megteszem azt, hogy beszélgetek vele..hátha "rendbe lehet hozni" ezt a dolgot.

2010. júl. 30. 22:44
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kulturált fejmosást. :)
2010. júl. 30. 22:45
 19/23 anonim ***** válasza:

Ilyet anno nekem is mondtak, de nem foglalkoztam velük. Én a szóbeli érettségire 1 éjszakát szántam felkészülés gyanánt az 5 tárgyból összesen. Mégis, sikerült minden tárgyból 5-re érettségiznem, mivel évközben folyamatosan tanultam, csak ismételnem kellett. Teszem hozzá rögtön, hogy ez még a régi rendszerben volt, amikor nem volt még külön emelt szintű érettségire lehetőség.

Akkor valószínűleg több időt szántam volna rá, mert azért az biztos, hogy az 5-ös jegyeim egyike sem lett volna 100%. Nyilván aki évközben nem tanul csak maximum a vizsgákra, annak nem lehet könnyű az érettségi. Ne törődj vele, hogy ki, mit mond!

2010. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Év közben sem vittem túlzásba a tanulást, mégis nagyon jól sikerültek az érettségijeim.
2010. júl. 30. 22:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!