Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemistudom hol kezdjem.. 18 éves vagyok, lassan 19 es lakhatási problémával szenvedek napok, hetek óta. Kimentem külföldre anyummal 4 hónappal ezelőtt dolgozni. Takarításra, pakolásra hívtak minket. Dehát ez egy húsipar volt. Nem voltunk/vagyunk olyan jo viszonyba mint kellene, sőt nagyon rossz viszonyunk volt/van. Minden nap, minden fél órába vitáztunk, azért mert akárhanyszor kijöttem vele mindig megszivtam. Beállitottak minket dolgozni 1 hét után, mindenféle papirok nélkül, annyi hogy aláirattak velünk egy 1 éves szerződést, amit meg se kaptunk. Ez így ment egy hónapig. Utána vittek minket papirokat intézni, de kiderült hogy nekem le van járva a személyim, és nekem semmilyen adatom nemvolt(lakcim, ado, banki adatok stb). És így dolgoztam 3 hónapon keresztül. Persze probáltam tenni ennek érdekében a konzulátusnál de zárva volt a korona miatt. És így dolgoztam 3 hónapon keresztül. Egyik nap az igazgató felhivatott minket az irodába hogy van egy másik ugyanilyen meló, csak másik városba. Hogy érdekel-e minket. Egyből rávagtuk mindannyian hogy igen, mert a nagyfőnök utálta a magyarokat és megállás nelkül szivatott minket. Összesen 5-en voltunk magyarok, 1 perfect tolmáccsal, de ő nem birta tovább, és az első fizetésből le lépett éjszaka. Mi nem birtunk mozdulni mert mindössze 100eurót fejenként kaptunk legelső fizetésnek, mert 2x kértünk előleget és mind a 2x 100 euro, ami picsa megélni. Nem is ez a lényeg. Atméntünk a másik városba és közölték velem hogy én nemtudok munkába állni a személyim miatt. 2 hétig a szállón ültem és közbe anyum keresett másik helyet, mert ugyanúgy nemvolt jó neki, meg senkinek se. És talált is. Időpontot egyeztettünk a nagyfőnökkel és minden királynak tűnt. Másnap átmentünk egy másik varosba. Mindössze 30km volt az út. Ott is közölték velem hogy én nemtudok ott dolgozni, csak ha kérek igazolást róla. Telefonba azt mondta az ügyintéző hogy kizárólag, csak személyesen lehet átvenni. Nyilván haza kelett utaznom, mert ez nem mehetett igy tovább. 2 hét karanténba kerültem, mert a rendőrök nem fogadták el a munkaszerződésemet, amit aznap csináltak amikor utaztam. Letelt a 2 hét karantén, elmentem személyit csinaltani és sikerült is, de csak ideiglenes, majd be kell érte menni. A karantént a tesómnak a volt élettársának a "házába" töltöttem. De mosthogy vége a karanténnak, pénzt kér el naponta,hogy itt lehessek. A nagyszüleié a ház, és el árverezték, szóval innen is menni kell. Közbe meg felhivott az a tesóm akivel együttvolt, az akinek a házába vagyok. Hogy menjek le beszélgetni, és ha úgy alakul akkor lakni. És én nem igazán szeretném azt az életet, társaságot, amit valojában nem is akarok. Anyumtól várok pénzt (a fizetésemet, ahol még dolgoztam), mindössze 200 eurot, de ezenkulivul meg van 25k, de ebből is addig élnem kell. Közbe anyum meg a baratnője, átment egy másik helyre, rokonnak az apjánál dologznak, és az is húsipar. És azon gondolkodok, hogy megprobáljam-e egyedül külföldöt, vagy menjek vissza szenvedni, vagy menjek le tesómékhoz, mint megtűrt személy. És azt elfelejtettem leirni, hogy nincs végzettségem se. Ötleteket, tanácsokat szívesen elfogadok, mert nagy szükségem van rá.

2020. máj. 29. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, nem leszek túl konstruktív, és nem is neked szól tkp. a mondandóm.


Inkább azoknak a "főokosoknak", akik itt a GYK-n folyton hirdetik, hogy nem kell nyelvtudás a külföldi munkához.


Hát tessék! :-(


Bármi gixer van, abszolút kiszolgáltatott vagy, és még a tolmács is lelépett... :(

2020. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itthon!!


Szerezd meg azt a vágóhídi vagy nemtommilyen OKJ-t, amit kint is elfogadnak, hozzá egy nyelvvizsga. Ezek nélkül örökös csicska maradsz, még nagyobb megaláztatásban, mint itthon...

2020. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy könnyű helyzetben


Először is legyen kézbe egy személyi igazolvány


Ha külföld

akkor az útlevelet is váltsad ki, ugyanúgy igazol bel és külföldön

tanuld meg az ország nyelvét főleg a szakszavakat de ha túl bonyolult akkor legalább angolul

próbálj szerezni valami végzettséget

2020. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!