Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen vezetékneve legyen a...

Milyen vezetékneve legyen a gyereknek?

Figyelt kérdés

Hagyomány szerint az apa vezetéknevét kapják az utódok, de hát nagy egyenlőség van, szóval kaphatná az anya után is, meg össze-vissza is...


Elvileg házasságban az összes gyereknek ugyanazt a vezetéknevet kell viselnie.

De ha nincs házasság, akkor akárhogyan lehet választani, hogy az apáét vagy az anyáét kapja?


És akkor...

A lányok kapják az anyától, a fiúk az apától? Vagy felváltva, ki hogyan jön, sorrendben? Vélemények?

(4+ gyereket tervezünk majd)

És akkor lesz apa gyereke, meg anya gyereke. Tök izgalmas 😃


(Kötőjeles nevet nem akarunk, nagyon hosszú lenne. Megtartjuk a sajátunkat, ha házasodunk, ha nem)


2020. máj. 28. 21:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%

Kovács, vagy Nagy, ezek sosem mennek ki a divatból.

Ha egyedibbet szeretnétek, akkor mondjuk Sárréti, Abaffy, esetleg Huszár.

Szívesen :)

2020. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%

"A lányok kapják az anyától, a fiúk az apától? Vagy felváltva, ki hogyan jön, sorrendben?"


Nem. A törvény értelmében az első gyermek születésekor kell dönteni, mert egy házasságon belül minden közös gyermeknek ugyanazt a vezetéknevet kell viselniük.

2020. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
92%
Szerintem olyan vezetéknevű párt válassz mint a tied... ekkor nincs gond és kötőjel sem kell.
2020. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%

#12 ", mert egy házasságon belül minden közös gyermeknek ugyanazt a vezetéknevet kell viselniük." - ez a kérdésben is le van írva... NEM házasságról van nyilván szó.


Kérdező, én mindig csodáékoztam, hogy hogy a fenében lehet egy néven pörögni? Hán nem tök mindegy?

2020. máj. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem házasságról van szó, az édestestvérek (= egy apától és anyától) akkor is ugyanazt a vezetéknevet kell kapják.


De ennyi ésszel talán az aranyhal célszerűbb.

2020. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
81%
Én gyerekem, te gyereked? Hát hallod, nálunk Mi gyerekünk van. Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor jobb, ha inkább 4+szobanövényt vesztek. De talán agyilag azon a szinten is vagytok.
2020. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
84%
"Ha nem házasságról van szó, az édestestvérek (= egy apától és anyától) akkor is ugyanazt a vezetéknevet kell kapják." - ilyen jogszabálynak nem láttam még nyomát... (értelme se lenne, az apaságot megállapító eljárás nem 2 hét...)
2020. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem találjátok ki, hogy milyen keresztneveket szeretnétek, aztán az legyen a vezetéknév ami jobban passzol a keresztnevekhez
2020. máj. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
85%
Azt nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, de semmiképpen ne úgy legyen, hogy anya gyereke - apa gyereke. Ez ha nagyobbak lesznek gondokat okozhat. Például bennem felmerülne, hogy miért éppen azé vagyok aki nevét viselem, a másik talán kevésbé szeret? Egy gyermekben ilyen dolgok mély nyomot hagyhatnak. Feleslegesen szenvedtetitek őket és magatokat is, ha esetleg jobban kötődik majd ahhoz “akié”. Szerintem mindegy kiét kapják, csak egyezzen. Vagy ha mindenáron ragaszkodtok hozzá, hogy különböző, ne ezzel legyen magyarázva.
2020. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy maradtok a kötőjeles verziónál, ex barátnőm például mindkét szülője családnevét így kapta meg. Vagy válasszatok ki egyet és az legyen a többieké is.

A jelenlegi barátnőm vezetékneve ugyan az mint az enyém. Nem vagyunk rokonok semmilyen formában sem, csak nagyon gyakori a családnevünk. Ez van. Mi nálunk ilyen gond nem lesz hogy kinek a vezetéknevét kapja a gyerek. Meg mi előtte házasodni akarunk mármint gyerek vállalás előtt. Azt már eldöntöttük hogy a barátnőm nem veszi fel a nevem semmilyenformában, tehát nem lesz ott a "né" se a vezetéknév után, és az én keresztnevemet sem veszi fel "né" formájában. Egyébként akiknek bemutatkozunk mind azt hiszik hogy házasok vagyunk az azonos vezetéknevünk miatt, pedig még nem.

2020. máj. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!