Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen vezetékneve legyen a...

Milyen vezetékneve legyen a gyereknek?

Figyelt kérdés

Hagyomány szerint az apa vezetéknevét kapják az utódok, de hát nagy egyenlőség van, szóval kaphatná az anya után is, meg össze-vissza is...


Elvileg házasságban az összes gyereknek ugyanazt a vezetéknevet kell viselnie.

De ha nincs házasság, akkor akárhogyan lehet választani, hogy az apáét vagy az anyáét kapja?


És akkor...

A lányok kapják az anyától, a fiúk az apától? Vagy felváltva, ki hogyan jön, sorrendben? Vélemények?

(4+ gyereket tervezünk majd)

És akkor lesz apa gyereke, meg anya gyereke. Tök izgalmas 😃


(Kötőjeles nevet nem akarunk, nagyon hosszú lenne. Megtartjuk a sajátunkat, ha házasodunk, ha nem)


2020. máj. 28. 21:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Jobb, ha ugyanaz a vezetékneve a testvéreknek. Válasszátok azt, amelyik jobban hangzik, amelyik szebb.
2020. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

"apa gyereke, meg anya gyereke"

WTF??😅

2020. máj. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudjátok eldönteni, akkor legyen csak a kötőjeles, de mindegyik gyereknek ugyanaz nem csak akkor, ha a házasságkötés miatt kötelező, hanem egyébként is. Hogy a vezetéknév különbözősége ne zavarjon be az összetartozás-érzésükbe.
2020. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
74%
Legyen kötőjeles. Nekem nagyon tetszik. Ha gyerekem lesz, tutira kötőjeles lesz a vezetékneve. (Feltéve ha a páromnak szép vezetékneve lesz.)
2020. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Rossz hírem van: ha csináltattok apasági nyilatkozatot, ott is nyilatkozni kell a leendő gyerekek vezetéknevéről. Plusz, a testvéreknek ugyanaz kell, hogy legyen a vezetékneve.
2020. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

*30 év múlva*

-Oh, hogy ti testvérek vagytok? A nevetek más, szóval gondolom féltestvérek, ugye?

-Nem, mi édestestvérek vagyunk.

-De miért más a vezetéknevetek?

-Hát tudod, a szüleink poénosra vették.


Ez az a párbeszéd, amiben a gyerekeiteknek garantáltan sokszor lesz része😂


Én viszont túl hagyományos vagyok. Szerintem tök cuki, amikor anyának, apának és a gyerekeknek ugyan az a vezetéknevük és akkor ők az Xy család. Nekem a szüleim hamar elváltak és repülő úton volt, hogy kisebb gond volt belőle. Más volt anyum, anyum új párjának és nekem is a keresztnevem. Svédbe utaztunk, de egyikünk se beszél svédül, így angolul nagy nehezen makogták el, hogy mi a helyzet. Este utaztunk és még gyerek voltam, az utat végig aludtam és kótyagos voltam xd aztán furán jött ki a gyerek, akinek a szüleit totál másképp hívták és még kába is... végülis az “anyja neve” és anyukám neve passzolt, így nem volt belőle semmi.

2020. máj. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanazon szülők gyerekeinek egyféle vezetékneve lehet.

Ilyen gyerekes gondolkodással biztos, hogy 4+ gyereket kell terveznetek...?

2020. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Hát én leírom, én hogyan csinálnám: Én majd ha oda jutok szeretném, hogyha a párommal ugyan olyan nevünk legyen akár ő veszi fel az enyém akár kötőjeles legvégső esetben ha én veszem fel az övét és akkor máris meg van oldva a gyerek neve is. Nem tudom miért de nekem ez fontos lenne a családérzethez. Ez az apa gyereke meg anya gyereke ebbe nemigazán fér bele ebbe már a gondolata sem a másik, hogy nem is lehet ilyet csinálni és olyan gyerekesen hangzik mint amikor annó húgommal osztottuk szét az új kismacskáinkat, hogy melyik kié lesz :D. Aki meg ezen képes lenne problémázni azzal nem vállalnék gyereket más az értékrend ennyi.
2020. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Akkor lehet kitalálunk egy saját vezetéknevet 🤔

Valami „X Æ A-12”-nél elfogadhatóbbat 😃. Ez nehéz lesz, főleg jogilag.


Köszi a válaszokat. Jöhet még.

2020. máj. 28. 22:21
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Ekkora baromsàgot régen hallottam.

Lehet ennyi ésszel macskàt kellene örökbefogadni,nem gyereket csinàlni.

2020. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!