Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ujra felveheti a kapcsolatot? SOS

Ujra felveheti a kapcsolatot? SOS

Figyelt kérdés
A férjem volt felesége lemondott az anyai jogairol amikor a gyermek két éves volt,mondván ha szétmentek ő nem tud vele bánni és foglalkozni nevelje az apja.Azota eltelt négy év és azt állitja megbánta,bár kiszakitani már nem akarja ebből a közegből de szeretné a láthatást viszont gyermektartást még most sem fizetne mert nem áll ugy anyagilag.Mi lemondtunk rola akkor amikor ő a gyermekről mert ilyen embertől nem kellett a férjemnek semmi.Visszacsinálhatja ezt az egészet ,kérheti a láthatást birósági uton és akkor nekünk is kérni kell a gyerektartást vagy az egyértelmü lesz?!
2010. júl. 29. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Kezdeményezheti és a gyereknek is az a legjobb ha az életében mindkét szülő részt vesz, figyelemmel követik. Hogy a megbízhatóbb, felelősebb szülőnél marad ezek után a gyerek (aki ezek szerint a párod)az nagyon valószínű, és helyes is. És, hogy belépett a gyerek életébe az anya, az is nagyon rendben van.
2010. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag írásba lett foglalva, hogy lemond a gyerekről és te örökbe fogadtad? Vagy csak meg lett beszélve?


Mert ha nincs erről papír, akkor bármikor kérheti a láthatást, de egyúttal járni fog a tartásdíj is nektek, amit ha nem akar kifizetni, akkor majd a bíróság behajtja rajta és megelőlegezik nektek.

2010. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
persze jo lenne ha lenne anyja is de hogy mennyit változott az kétséges:S jövőhéten felkeresünk egy ügyvédet csak addig is erdekelne,mert mindenki azt mondja hogy aki egyszer lemondott az már nem csinálhatjja vissza
2010. júl. 29. 11:16
 4/8 A kérdező kommentje:
örökbeadás nem volt,de biroságon mondott le az anyai jogairol
2010. júl. 29. 11:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az ember hoz rossz döntéseket, ő próbál korrigálni rajta. Nem értem miért baj, hogy kapcsolatot akar ápolni a saját gyerekével. Még ha először talán nem is tanácsos elmondania a gyereknek, hogy ő az igazi anyja, mert az csak megzavarja a gyereket.

Meg most lehet, hogy megköveztek, lepontoztok, de egy nőnek eleve kevesebb a fizetése, mint egy férfinek. Most tényleg attól tennéd függővé, hogy láthatja-e a gyerekét, hogy fizet-e gyerektartást?

2010. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,hogy lemond egy szülő a gyerekéről ilyen módon ahogyan te írod.Én is le akartam mondatni az exemet,mivel sem tartásdíjat nem fizet,sem nem látogatta a gyereket.De sem a tartásdíjról nem mondhattam így le,mert az a kiskorú gyereknek jár,sem ő nem mondhatott le a gyerekéről.Ennek az volt a menete,hogy az apai jogok gyakorlásáról mondott ő le,és a férjem pedig magára vállalta.A gyt-ás így is járna,az csak egy dolog,hogy én nem perelem érte,így annyiba marad.Ez annyit jelent,hogy nem kell sem a beleegyezése sem az aláírása semmihez,pl ha a gyerekeit külföldre viszem,hivatalos papírok:útlevél,személyi..s.tb..intézéséhez.De ha meggondolná magát,akkor kezdeményezhetné a láthatás kérését,újratárgyalását...stb..természetesen magával szúrna ki,mert utánanéznek a múltnak is,de elindítani van joga.Egyébként én azt javasolnám,és magam is ezt tettem volna ha lehetséges,hogy ti egyezzetek meg az anyával,ez a gyerek érdeke lenne főleg,hogy a legyen vele kapcsolata.

Aztán meglátjátok változott-e,hogy áll a gyerekhez..s.tb.

Azért egy kisgyereknek ez nagy trauma,ha a szülei így vannak,főleg ha az anyja.

2010. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
irtam hogy dehogy baj!!! a gyerek tudja hogy ki az anyja de nem nagyon emlegeti.mi csak attol tartunk hogy hirtelen fellángolás és nekünk most sincs szükségünk a gyerektartásra csak ha ez azzal jár h neki is fizetni kell akkor lehet beijed és a gyermek beléli magát feleslegesen
2010. júl. 29. 12:18
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó4lemondott mert ott voltam a tárgyaláson már csak tudom:)ezek szerint le lehet vagy "pofára megy".az anyai jogairol mondott le és ebben az is benne van hogy a láthatásrol is ,semilyen joga nincs a gyerekhez,de mivel feljkeresett minket az erdekelne hogy vissza tudná ezt csinálni vagy sem.és egy szóval se irtam sehol hogy én vagy a férjem ezt akadályozni akarja.
2010. júl. 29. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!