Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lett volna szabad ezt...

Nem lett volna szabad ezt csinálnom?

Figyelt kérdés

Ma anyuékkal kimentünk a temetőbe,és ráültem a sírunkra de anya meg akarta locsolni a virágokat így feláltam nehogy vizes legyek.

Át ültem egy másik elhunyt sírjára.

És jött az elhunyt rokona vagy aki a sírt gondolzta,és elkezdett velem,

kiabálni hogy milyen jogon ülök én más sírjára?

Aztán anyuék felé fordult és megkérdezte tőlük hogy nem tudják megnevelni a lányukat?


Az lenne a kérdésem hogy jogosan kiabált velem a néni?

Nem szabad ilyet?


2010. júl. 27. 18:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem én is ki akadtam volna. Tényleg nem illik ilyet csinálni. Azok a sírok nem azért vannak hogy az emberek leüljenek. Főleg hogy a legtöbb temetőben van pad. Vagy akár le is guggolhattál volna. Én még a földre is simán leülök. :] Legközelebb már tudni fogod hogy ezt nem illik. 17/L
2010. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Hát elég nagy taplóság...
2010. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Hát nem igazán illik.Amikor mentek a temetőbe és látjátok hogy valaki ott terpeszkedik a valaha szereteztt családtagotok sirján szerintem nem esne jól.
2010. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

nem. Nem szabad ilyet csinálni.

Gondolj bele,mit éreznél te,ha vki ráülne majd anyukád,apukád,testvéred sírjára.

2010. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

A sajátunkra én is leülök, máséra én sem. Valahogy én is érzem, hogy nem való...De igazából nem követtél el nagy hibát, legközelebb nem fogsz ráülni senki sírjára, ne szívd mellre.

Amúgy valaki még a saját sírjára se ülne le. Én nem csinálok ebből problémát, főleg amíg én gondozom a sírt. Egyáltalán nincs ott pad.

2010. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
...mármint a saját hozzátartozója sírjára...Bocsi, a saját sír elég morbidul jött ki:)))
2010. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

:( Értem köszönöm!! Nem akartam ezzel senkit megbántani..

Lehet holnap megkeresem a nénit és bocsánatot kérek!!

2010. júl. 27. 19:06
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez jó ötlet, keresd meg és kérj tőle elnézést! Szép "gesztus" lenne, és a lelkiismereted is megnyugodna.
2010. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De pontosan mit mondjak neki? Mert csak úgy nem csengedhetek be hogy csókolom nagyon sajnálom hogy ráültem a sírjára!!

Mert ez így nem jól hangzik

2010. júl. 27. 19:22
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért túlzás volt, hogy elkezdett kiabálni veled. Lehetett volna kultúrált módon is értésedre adni, hogy légyszi állj fel a sírról, mert nem illik.

Engem tuti nem zavarna, ha valaki ráül a szeretteim sírjára. Annál is inkább, mert az idő legnagyobb részében úgy se látom mi történik a sír körül. Azzal, hogy valaki ráül nem tesz kárt benne.

Mondjuk hozzá kell azt is tennem, hogy én azt vallom, hogy a szeretteink nem a sírban vannak, hanem a szívünkben, illetve a lelkük a túlvilágon. Szerintem túlzás az, ahogy az emberek a sírokra tekintenek. Semmi más nincs ott csak kő, homok és por...

"Porból lettünk porrá leszünk"

2010. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!