Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim jobban szeretik a...

A szüleim jobban szeretik a bátyámat mint engem. De szerintük ez nem igaz. Mit csinálok rosszul? Miért ő a kedvenc?

Figyelt kérdés
14 vagyok a bátyám 16. Úgy érzem őt sokkal jobban szeretik mint engem. Neki soha nem kell mosogatnia, vasalnia stb... Bezzeg nekem állandóan ugranom kell ha valamire szüksége van valakinek. A tesóm szeptemberben megy Londonba "nyelvet tanulni" 120.000Ft-ot ráköltöttek engem bezzeg egyik évben sem engedtek el sítáborba (Ausztria). Pedig ott én is tudtam volna nyelvet tanulni + síelni tanulni. És fele annyiba került volna. Anyukám kedden kitalálta hogy nem kapok semmit se karácsonyra se születésnapomra mert hogy neki új kocsi kell. Tegnap meg a tesóm kitalálta hogy neki új iphone kell anyám meg rögtön mondta hogy majd karácsonyra szívesen megveszi neki. Nekem meg nem hajlandó venni egy 40.000ft-os blackberry-t. Egyértelmű hogy őt jobban szeretik de persze ők tagadják. Én soha nem szoktam visszabeszélni, sokkal jobb tanuló vagyok mint a tesóm és sokkal kevesebb ruhát kérek mint ő. Persze azt is csak azért nem kérem mert tudom hogy nem kapnék többet. Tudok tenni valamit? Szeretném ha engem is szeretnének.
2010. júl. 26. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Fiatal vagy még :) A szeretetet nem a megvásárolt tárgyak értékében kell mérni. De ha ez zavar akkor tedd szóvá.
2010. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Vágd be a hisztit :D Na jó nem pontosan fogalmaztam...legyél durca, kerüld el őket, ne nagyon beszélgess velük és hiányozni fogsz nekik :) aztán jön a többi...nem mondom hogy ülj le velük beszélni, mert akkor csak a szokásos szöveg lenne...mutasd meg h téged bánt amit csinálnak
2010. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Sz@r, hogy a szüleid szeretet a tárgyak értékében nyilvánul meg, és te is ez alapján méred a szeretetüket. De ők rontottak el.

Utálom a családon belüli igazságtalankodásokat, hogy irígy és anyagias embereket nevelnek ki.

A szüleidnek sem kellett volna gyereknevelésre adniuk a fejüket. Bocs, de ez van.

Segíteni nem tudok, felnyitni a szemüket meg nem fogod tudni.

Gonosz dolog, de lehet, hogy azért szeretik jobbana bátyád, mert első szülött fiú, és várták, te meg lehet, hogy csak becsúszott gyerek vagy. Bocs, mást nem tudok elképzelni.

2010. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnallak nalunk ugyanez megy csak ott az ocsi a kedvenc. sajnos megvaltoztatni nem fogod tudni. mi mind a ketten a 30 felett nyomjuk es az ocsi a kedvenc. nagyon sokszor zavar, en is igenylem a szeretetet es torodest de sosem kaptam, mert allitolagosan nekem nincs lelkem es nem kell. sokszor osszetortem emiatt es pszichologushoz is jartam. nalunk van unoka is es az sem szamit. ha megszolal a telefon es tesom hiv akkor az unoka is le van sz@rva. nem baj ha furdetes van vagy altatas akkor is az ocsi a fontos. anyam nalunk el, ugyanis tesom es noje nem akart anyammal elni, es megis ok a favoritok. az elozo hozzaszolasban van igazsag, en egy nem tervezett gyerek vagyok, anyam el akart vetetni csak apam nem engedte, a tesom meg tervezett es anyam a fiu gyerekeket szereti. es mivel az unoka is lany.... ezt csak azert irom h kesobb sem lesz jobb. csak vigyazz nehogy kihasson a kesobbi kapcsolataidra mert nekem kihatott. emiatt nagyon zarkozott vagyok erzelmileg nehezen nyilok meg, akkor is harapofogoval kell kiszedni ahogy erzek, nem szeretem a nyilvnos felszolalasokat mert felek h lek...ussolnak. egyedul a psichologusnak tudtam megnyilni meg a paromnak de neki is csak neha. ezert van az h kivulrol hidegnek latszom csak nem mutatok erzeseket kifele. vigyazz h ne ess ebbe a hiababa.
2010. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

borzasztó mik vannak ma!

már megbocsáss de mintha te csak egy rabszolga lennél, úgy bánnak veled!

nincs már megoldás mint hogy megbeszéld ezt velük!

hívd össze a családot, üljetek le és beszéljétek meg!

fontos hogy az elején tudasd velük hogy ha valaki beszélsz meg kell hallgatniuk és nem szólhatnak közbe!

persze ez réd is vonatkozik!

mondd el nekik amit ide leírtál és akkor minden megoldódik!

ha kerülik a beszélgetést, vagy nem akarják tisztázni a dolgokat, esetleg tagadják akkor nem érdemlik meg hogy a gyerekük légy!

2010. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

16:09 vagyok

bocs a helyesírási hibákért!

2010. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Kezdj hisztizni.Ha nem válik be,akkor mondd el hogy veled hogy viselkednek,és a báttyáddal.Talán beláttyák,akkor veled is úgí viselkednek majd,mint a báttyáddal!
2010. júl. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ugyanez a szitu volt évekig. Nem tudtam változtatni rajta, mindig a bátyám volt a kedvenc. Az a szülő, aki azt mondja, hogy egyformán szereti mindegyik gyerekét, az hazudik! Túl kell ezen lépni, valószínúleg ha neked lesz gyereked, te is szembe fogsz kerülni ezzel a dologgal...
2010. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%

Amúgy ha lány vagy :

alap dolog hogy neked kell vasalni meg mosogatni! szerintem egy lány dolga a takarítás!

ha pedig fiú akk csak egy elkényeztetett fiúcska vagy ..

sorry de " blackberryt " .. lehoztáá xD

2010. júl. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a szeretetröl van só hanem a kivételezésröl.
2010. júl. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!