Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, és milyen gyorsan...

Hogyan, és milyen gyorsan tudom a volt féjemen behajtatni a gyerektartást, ha Hollandiában él, és dolgozik?

Figyelt kérdés

Február óta nem fizeti,-amit fizetett az havi 200€!volt,és jóval kevesebb mint amennyit keres!

Telefont nekem fel sem veszi,pedig megfenyegettem,hogy megyek a bíróságra.El is mentem,de itt szinte semmit sem csinálnak!:(

Gyerekeket fel sem hívja telefonon,még aszülinapjukat is keveri!

2 gyerek van,és a bírósági végzés alapján a mindenkori,és mindennemű jövedelmének,bevételének gyerekenként a 20-20%-át vagyis 40%-ot köteles fizetni!

Válásunk 2005.11.03-án mondták ki--bár ő nem is volt jelen...

Tehetek valamit???Valaki tudna nekem segíteni?

Vagy kihez forduljak?

Köszi


2010. júl. 23. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
miis pont ilyen helyzetben vagyunk...bíróságról átküldtek minket gyámhivatalba, hogy majd az állam megelőlegezi. de ez csak akkor van. ha a bírósági végzésben az jön ki, hogy nem tud a másik fél fizetni. tehát elvileg egy új eljárást kell indítani ellene...most mi is itt tartunk anyuval..jövőhéten kell visszamennünk, addigra visszakeresik az aktáinkat, stb. ja és a rendőrségi feljelentést nem nagyon ajánlották, azt mondták h csak idő fecsérelés. rrem segítettem azért vmit. sok sikert :)
2010. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Először is nem ijesztgetni kell a tartásra kötelezettet, hanem felszólitani előzetesen a gyermektartásdíj teljesítésére. Amennyiben ez nem vezet eredményre és felgyülemlett már jelentős összegű hátraléka, abban az eset ben érdemes büntető feljelentést tenni, tartás elmulasztásának büntette miatt. Ezt meg lehet inditani az illetékes rendőrségen, vagy az ügyészségen is.


Ezt követően vagy a rendőrség, vagy az ügyészség fog eljárni az adóssal szemben. Tartás elmulasztása esetén - amennyiben feljelentést tesz - börtönbüntetésre is itélhetik. Éppen ezért ki szokták fizetni hasonló esetben egy összegben az összes hátralékot, mivel senki sem szeret börtönbe menni emiatt.

A feljelentéshez csatolni kell a gyermekek születési anyakönyvi kivonatát, a tartást megállapító bírósági határozatot és elő kell adni, hogy milyen mértékü tartásdijjal adós.


Amennyiben Önnek pontos tudomása nincs arról, hogy mennyi a havi keresete a volt férjének, úgy majd a hatóság megkeresi a munkáltatót ennek közlése végett.

Vagy pedig kérheti azt az összeget, melyet a biróság a százalékos megállapitás (köteles megfizetni a havi jövedelme 40 %-át.........., de legalább X +X Ft-ot havonta. Ez az itéletben benne foglaltatik. Egyéb bizonyiték hiányá ban ezt az összegre kötelezi a hatóság.


Azt tudni kell, hogy a gyermektartásdijat csak 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni.

Ennyi a fontos

2010. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát..ez mind szép és jó, csak mi ugyanezt csináljuk épp anyuval, és mindenhol leszarják nagyívben az egészet..:S mindenhonnan máshová küldenek. első voltam.
2010. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ex férjem havi keresete átlag 600.000HUF.

Mennyit ad a magyar állam visszamenőlegesen?

GONDOLOM NEM ADJA MEG A FIZIJE 40-ÁT!

Hol indítsam el,ezt az egészet?

Az első válasza is hasznos..kiderült,hogy hosszú folyamat lesz:(

2010. júl. 24. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
az állam maximum 6 havit térít csak vissza. gondolom annyit, amennyit fizetnie kellett..nekünk legalábbis ezt mondták a bíróságon. első voltam :)
2010. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah és a bíróságon. ott majd mondják a továbbiakat.
2010. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszike:)

Nektek is sok sikert!

2010. júl. 24. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!