Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megorult? Bővebben lent!

Anyám megorult? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Az anyukám kövér volt,így elkezdett fogyozni.Mikor lefogyott tehát már normális testalkatu lett mindenki megdícsérte,hogy milyen jol néz ki. Azota mindig zenét hallgat,olyan ruhákaat vesz magának ami 20 éveseknek valo pedig o 45..a világ szépének gondolja magát.és minden szombaton diszkoba akar menni Győrbe de ink szlovákiai magyarok vagyunk.Nem akar dolgozni csak szorja a pénzt amit a apukám nagynehezen megkeres mivel nem vagyunk gazdagok..Ha esetleg rászolnánk elkezdene kiabálni,mivel eroszakos és inkább nem mondunkneki semmit.Elkzedett tangát hordani és mindenféle helyekre jár.Mi lehet vele? :S mit tegyunk?
2010. júl. 23. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

próbálja kiélni magát, úgy érzi hogy amikor molett volt, valamiről lemaradt, és ezt próbálja most bepótolni...

ne hagyjátok, hogy sokáig csinálja, szólni kell neki mert egy részről elszórja apukád álltal nehezen megkeresett pénzt másrészről nevetség tárgya lesz!

ezt el kell neki mondani, és hiába fog ideig-óráig kiabálni, meg kiakadni előbb utóbb észre veszi hogy nektek van igazatok!

sok szerencsét

2010. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ameddig ez nem megy a családi béke és kassza rovására, nncs mit tenni:)

lefogyott, sikerélménye van,jól érzi magát a bőrében.

Persze ha már túlzásokba esik, akkor ott gond van.

De lehet, csak te reagálod túl nagyon, nem?Bár az elgondolkodtató, h nem akar dolgozni-más, ha nem kap munkát,vagy nem talál-,szerintem le kell ülnötök és családilag megbeszélni a dolgot.Mindenképp komromisszum kell.

2010. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezt nem csak én gondolom így.O boxolni jár.nem akar velünk lenni.Ha megmondanánk neki elköltözne.Csak rátértünk a témára és máris elakar hagyni bennünket.
2010. júl. 23. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondtad nincs állása, szóval pénze sincs amiből elköltözhetne , csak fenyegetőzik, ha másképp nem megy pszichológus kell
2010. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nekem úgy tünik, hogy anyukádnak az önmegvalósításának folyamatában valami kimaradt vagy hiányzik. Lefogyott (ami jó), ez általában önbizalmat ad embereknek, biztos megnézik a férfiak (ezt a nők megérzik), talán többen is szólítják meg (idegen is). Önmagában ezekkel nincsen gond, de anyukád valószínűleg úgy érzi, hogy a családotokba beleszürkül, elszalad melette az idő. együtt kell megkeresni vagy kialakítani a helyét a családban. Feltételezem eddig minden házimunkát megcsinált, a család többi tagját kiszolgálta, stb. Mindenkinek részt kell vállalnia a házimunkában. Így fogod igazán tisztelni a munkáját. A család szerintem akkor működik jól, ha a tisztelet mellett a személyek megőrizhetik önállóságukat. Ennek alapja a másik megismerése. Csináljatok közös programokat! Tudom gagyin hangozhat, de nagyon jók a társasjátékok, kirándulások, beszélgetések, sport. Az sem jó, hogy apud hajt és fut a meló után. Biztos fáradt ő is, de anyud azt látja, hogy x év után minden nap este beesik mellé egy lassan ismeretlen ember, aki nem szól hozzá, nem beszélget vele, nem kérdezi meg, hogy van, csak tele van problémával, amit (vélhetően) nem oszt meg vele.

Összefoglalva anyukád nem őrült meg, egyszerűen nincsen előtte jövőkép a családotokban. Üljetek le beszélgetni! Lehet elsőre nem fog menni. Abból, hoghy aggódsz, látszik, hogy szereted anyukádat, de meg kell beszélni a dolgokat!

2010. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki sok csokit
2010. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elköltözéssel szerintem is csak fenyegetőzik. Ilyenkor nyugodt hangon mondátok a szemébe: anya, te is tudod, ezzel most csak fenyegetőzöl. Kérlek, próbáljunk a problémára koncentrálni inkább.


Az előttem kettővel szólónak igaza van (a csoki meg vicces ötlet :). Anyukád jól érzi magát végre a bőrében és nem érti, ti miért nem tudtok vele örülni. Biztos be akar pótolni sok mindent, amiről úgy érzi, elszalasztotta. Menjetek el együtt diszkózni, pár alkalom után talán megunja, vagy belátja, nem neki való. Ne ultimátumot adjatok neki, pontokba szedve, hogy egy jó anyának így meg így KELL viselkednie.

2010. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha egy 45éves anya elveri a család pénzét minden héten diszkózna és elhagyással fenyegeti a családját akkor pszichológust neki. önmegvalósításból új frizu vagy valami tanfolya/hobby/sport az ok, de ez azért már túlzás. én megkérdezném tőle, h a diszkóért meg a pénzszórásért megéri eldobni a családját??? nagyon sokan nem úgy élünk ahogy megálmodtuk, de elvileg a szülőnek a gyereke az első, nem az, h elszórja előlük a pénzt, meg a minden héten diszkó.
2010. júl. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát mostmár az van , hogy téleg elköltözik mivel elmegy Bécsbe és ott fog dolgozni...és ha megkeres annyi pénzt ,hogy eltugya magát tartani az a terve .hogy elválnak...

ez így szar ügy ,mer anyámat 2 hetente 2 napig fogom látni egyedül maradok a házban az állatok meg a nyakamon.Apám vesz magának egy házát...mivel az anyával már 3 éve bíráskodnak mert o 20 éve nem mehetett haza így kifizetik ot josok pénze lesz..eltud koltozni. Ez a ház ahol élunk az anyámé.Az apám dolgozik sokat,ugy hogy őt 1 hetente 2-szer fogom látni

2010. aug. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!