Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit vár? Ebben a helyzetben?

Most mit vár? Ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyukámat visszavennék dolgozni, szeretne is menni, de mivel a családot is érinti, megkérdezte, hogy mi a véleményünk.


Nekem, a 14 éves lányának, az a véleményem, hogy jó lenne, mert nem függnénk teljes mértékben apámtól (Anyagilag, külön élünk, de jóban vagyunk, a gyerektartáson kívül is ad pénzt, hogy rendesen megéljünk, de elég változó a kedve, és érzelmileg duplán-triplán behajtja rajtunk a pénz értékék, félek, hogy mi lesz, ha egyszer végleg úgy dönt, hogy csak a gyerektartást utalja.), saját bevallása szerint szeretne visszamenni dolgozni, szerintem jót tenne neki, ha nem ülne itthon egész nap.


Apukám nem támogatja, mert azóta, hogy felmondott azon a munkahelyén, ahová most visszavárják, rengeteg (több,mint tíz) munkahelye volt, és egyiket sem bírta idegileg, rajtunk vert le mindent (képletesen). Totálisan kikészült, középvezetői beosztásból eléggé nagyot esett, megalázónak érezte a munkát, meg sem próbált barátkozni senkivel a munkahelyeiről, pedig az segíthetett volna. Mindenkit ócsárolt itthon, hogy magasabb beosztásban vannak nála a huszonéves, középfokú végzettségű "csitrik" és "ficsúrok", meg hogy az ő két felsőfokú nyelvvizsgájával és két diplomájával többre érdemes, minthogy adminisztratív munkát végezzen. (Nagyon is számított volna a kasszába az a százezer forint, amit a munkáért kapott.)


Egy szó, mint száz, mindketten jószándékból tanácsoltuk azt, amit, de most mindketten hülyék vagyunk, elvileg én azért akarom, hogy dolgozzon, hogy elkölthessem a pénzért, apukám meg azért nem akarja, hogy munkája legyen, mert uralkodni akar rajta.


Mégis mit vár, mit mondjunk? Más lehetősé nincs, vagy elvállalja, vagy nem.


2010. júl. 22. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy anyukádnak rosszul esik, hogy diplomával aktát tologatna, de az jobb, mint éhen halni, a szükség nagy úr, ezt felnôtt fejjel már igazán tudhatná. Ha van diplomája, akkor mássza meg megint a szamár-lépcsôt, mást nem tehet. Ha igyekszik, idôvel megint feljebb lehet, mint a most végzett csitrik.
2010. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy kérdezek,de nem értem. Ahova most visszavárják munkahely,ott miért mondott fel? Ha jól értem,ott középvezető volt.
2010. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mint afféle munkahelyen, voltak ellenlábasai, az óvodában bárányhimlős lettem, elkapta tőlem, hiányzott csomó ig. gyűlésről, mikor visszament, már másik szobában találta a holmiját, lefokozni nem fokozták le, de végül annyira szemetek lettek vele, hogy eljött. Kirúgták a főnökét, és mivel a magas beosztása miatt bizalmi embernek számított, őtőle is rövid úton megszabadultak, nagyon éreztették, hogy nincs helye. (Legalábbis ezt mesélte.)
2010. júl. 22. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Én úgy értem, hogy volt egy munkahelye ahol középvezető volt - és az említett dolgok miatt otthagyta - de azóta, mióta otthagyta, volt már több mint tíz munkahelye de egyik sem tetszett neki az alacsony pozíció miatt.


Viszont most visszavárják oda, ahol eredetileg középvezető volt. Talán rájöttek, hogy mégsem "szükségtelen" személy, és kell a cégnek. Remélhetőleg ugyanazt a pozíciót töltené be, s ebből logikusan következik, hogy ott jobban is érezné magát - mert talán most, hogy rájöttek hogy szükség van rá, talán csak nem akarják kitúrni. Minden olyan lenne mint régen.


Ilyen értelmezésben, a jó döntés az, ha visszamegy. Most vagy én értelmeztem félre, vagy anyukád nem látja át a dolgot. Vagy kevésbé optimista.

2010. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így már értem!

Próbálj meg hatni a büszkeségére.Vázold fel neki,hogy most jelenleg a volt férje tartja el.Márpedig egy két diplomás,nyelveket beszélő nő többre képes,minthogy valaki kitartottja legyen.Ha alulról is kell kezdenie,de legalább nem szorul rá senkire és így nem is KELL elviselnie semmilyen érzelmi "terrort" a gyereke apjától.

2010. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jól értelmezted a dolgot, erről van szó, de a kérdés az, hogy most mit vár tőlünk, mit mondjunk? Apukám javasolta az egyik verziót, én vele értettem egyet, menjen csak vissza, jó lesz, harmadik opció nincs.
2010. júl. 22. 18:14
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyok, de köszi. :-) Azért próbálkozott olyan sokszor, mert ő sem szeret másoktól függni, de nem ment. Most vissza akar menni, és a kérdés az, hogy a leírt tények függvényében mégis mit kellett volna mondanunk? (Különböző véleményen voltunk apukámmal, de egyik se tetszett neki.)
2010. júl. 22. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:

"Egy szó, mint száz, mindketten jószándékból tanácsoltuk azt, amit, de most mindketten hülyék vagyunk, elvileg én azért akarom, hogy dolgozzon, hogy elkölthessem a pénzért, apukám meg azért nem akarja, hogy munkája legyen, mert uralkodni akar rajta."


Ne haragudj, de az miota joszandek, hogy apukad uralkodni akar rajta penzugyileg, mert igy tole fog orokre fuggni? Ha nem megy vissza dolgozni most, hanem mondjuk 5-10 ev mulva, akkor meg nehezebb lesz a kora miatt anyukadnak es meg mindig nem fog feljebb kerulni. Nem ertem, hogy anyukad, mint felnott ember miert nem tud megbirkozni a munkahelyi nehezsegekkel es ennek te is iszod a levet. OK, nem volt jo x munkahelye, de meg lehetett volna neki boven masik, de feladta. Itt vele van a gond, hogy feladja, igazabol talan lustasag is van benne, mert mar sok eve otthon van, megszokta azt a masik eletritmust es nehez neki visszaallni, konnyebb, ha valaki eltartja. Mindenkinek nehez a munka, mindenhol vannak szemet, furos ember, de nem ezzel kell foglalkozolni, mert akkor behulyulne mindenki. Diplomaval sem kezd senki vezeto pozicioban, ezt el kell fogadni. Valahol el kell kezdeni es vegigmenni a rangletran. Tobbre erdemes...hat figyelj, nekem is vannak diplomaim, anyanyelvi szinten beszelek tobb nyelvet, megsem tettek fonoknek es nem is szamitottam ra. Most mit var anyukad, komolyan? Az ilyen emberek azt hiszik, hogy nincs olyan mas, mint ok. Szerintem lusta es kifogasokat keres.

2010. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Félreértetted. Ezt: apukám meg azért nem akarja, hogy munkája legyen, mert uralkodni akar rajta. ő mondja, tény, hogy apukám nem szeretné, hogy visszamenjen dolgozni, de azért sem, mert (mint írtam) kikészül tőle, és akkor mindketten rosszul járunk. Az csak ezen kívül van, hogy ránk telepszik a pénzéért cserébe, szerintem ő maga észre sem veszi, hogy mennyire megköveteli mindennek az árát, talán attól fél, hogy otthagynánk, ha nem kellene a pénze miatt. (Ez nem így van, szeretjük, nem rossz ember, csak vannak dolgai, ahogy mindenkinek.)
2010. júl. 22. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!