Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám ver, kitől tudnék...

Apukám ver, kitől tudnék segitséget kérni? SOS

Figyelt kérdés
az a helyzet, h ithon lakom , de mindenképpen elakarok menni szegedre... de nem tudom , hogyan is kezdhetnék hozzá hiszen rengeteg dolog van ... pl az , h anyum meghalt és kapok árvaságit... ezt hogyan tudom elintézni, h szegeden is kapjak... mert itthon apám foglalkozik vele...és ezenkivül 12.es leszek most theát átis kell iratkoznom és mennem kell koleszba , gondolom mert árvaságibol csak arra fut... szerintetek mivel kezdejek?? és kitöl kárjek segitséget?? és ugye eltudom intézni , h szegeden is kapjak árvaságit?? ez nagyon fontos hiszen kb ebböl élnék meg amit dolgoznék majd... előre is köszönöm
2010. júl. 21. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj be az önkormányzatra, s keresd a gyermekvédelmist!
2010. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
az osztályfőnöködtől kérj segítséget
2010. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sajnálom. :-(

Az osztályfőnök remélem először nem a szülőt veszi elő, hanem segít egyből a következő lépésben. Egyből a kéréseiddel célozd meg, ne csak azt mondd, hogy az apud ver. :-(

2010. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekjóléti szolgálat. Ők tudnak segíteni biztosan. Az iskolának pedig jelzési kötelezettsége van a gyermekjóléti felé, ergo ugyanoda jutsz.
2010. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt, azt a legcélszerűbb tenni. Ott tudnak a legtöbb segítséget nyújtani ebben a helyzetben.
2010. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A Kék Vonal gyermek és ifjúsági telefonszolgálat a 116 111-es harmonizált európai hívószámon:


 napi 24 órában, az év minden napján, országosan, minden hálózatból hívható

 a hívó névtelen maradhat

 a telefonnál képzett segítők ülnek, akik

 bármilyen kis, vagy nagy problémát meghallgatnak, amit a gyerek vagy fiatal meg akar osztani

 titoktartást vállalnak

 szükség esetén segítenek, ha kell, a segítésbe más szervezeteket is bevonnak

 nem diszkriminálnak semmilyen vonatkozásban

 nem ítélkeznek.

2010. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Miért ver apukád?

12 évesen se munkát nem kapsz,se az árvaságit.

Max. egy gyámot jelöl ki a gyámhivatal,aki majd kezeli a pénzedet.

A bentlakásos iskola lehet megoldás,de vedd figyelembe,hogy ott szigorú szabályok vannak!

2010. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 12. osztályba fog menni, vagyis olyan 17 körül lehet.
2010. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik válaszolónak, 12.es lesz, nem 12 éves... Én a helyedben legelőször is a hivatalos szervekhez fordulnék, az elköltözés végett,és az osztályfőnök is nagyon jó ötlet.. a lényeg,h ne hagyd magad,és remélem, sikerül minél hamarabb kikerülnöd ebből a helyzetből...!!!
2010. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát,egy 12 éves gyerektől számítottam ilyen megfogalmazásra,nem egy 17 évestől.

A lényeg:diákmunkát lehet ,hogy kap,de a kollégiumból nem fog tudni kijárni(be kell tartania a házirendet)

Az árvaságiját ugyanúgy gyám fogja beosztani 18 éves koráig.

2010. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!