Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adjak kölcsön? (fontos)

Hogy adjak kölcsön? (fontos)

Figyelt kérdés

Van egy lány akivel régebben sokat találkoztunk szóval én komolyabb kapcsolatot szeretem volna de ő a barátját választotta és megromlott a viszonyunk mostanra már elfogadtam és újra beszélünk , na de nem ez a lényeg nemrég betörtek hozzájuk és elvittek minden pénzt meg zárat feltörték és elég rossz helyzetbe vannak én segíteni szeretetnék nekik hogy adnék kölcsön pénzt de hogy csináljam ? mit mondjak ? vagy mennyi ajánljak ? én még ilyen sose csináltam tudna valaki segíteni ?

17/f


2010. júl. 20. 09:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Pénzzel ne segíts! Tulajdonképpen nem vagy hivatalosan senkije, csak a barátja, aki esetleg szerelmes a lányba. Gondolom önálló jövedelmed sincs.

Inkább ajánld fel, hogy egyéb dolgokban segitesz, ami a betörés nyomán keletkezett.

2010. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
nincs önálló jövedelmem de örökség után elég jelentős összeg maradt rám és úgy gondoltam abból adnék.
2010. júl. 20. 09:41
 13/21 anonim ***** válasza:
Mégis: milyen pénzből adnál? A szüleidéből? Vagy van olyan eszement, aki elvárja egy 17 éves fiútól, hogy ilyen esetben nyúljon a zsebébe?! Ostobaságot követnél el és furcsa megitélés alá esnél a lány szüleunél is, mert az eseten elgondolkodnának még akkor is, ha elfogadnák az anyagi segitséget. A szüleid tudnak erről? Mit szólnak hozzá?
2010. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

nem várják el.. nem is kértek semmit tőlem csak én szeretnék nekik segíteni ..


amúgy nem tudnak róla a szülők de nem is akarom nekik elmondani mert.. úgy se engednék.

2010. júl. 20. 09:45
 15/21 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy most bunkónak fogsz gondlon,de szerintem nem adj neki pénzt kölcsön,mert a nagyon megronthat egy barátságot. Tapasztalatból beszélek,adtam már kölcsön barátak egy nagyobb összeget azóta sem tudta vissza adni ennek már 2 éve és hát kicsit feszült a kapcsolatunk is emiatt,sőt nagyon.
2010. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Van egy olyan mondás, ha valakit kisegítesz, ha valakiért a lelkedet kiteszed, azt az illetőt te sokkal jobban fogod szeretni, mint ő téged. Ennek az az oka, hogy mivel te rengeteg energiát belefektettél, jobban ragaszkodsz hozzá, már csak az energia befektetés miatt is (ha valamiért megküzdünk azt nagyon értékeljük). Míg az, aki a segítséget kapta, mindig valahol azt érzi, hogy tartozik, ezért ő kevésbé ragaszkodik, mint aki ad.
2010. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
még jó, hogy kiskorú vagy és a szüleid nélkül nemigen vehetsz fel pénzt, még a saját számládról sem ...
2010. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
mért ne vehetnék fel :?
2010. júl. 20. 11:15
 19/21 haggyámán válasza:
Mert kiskorú vagy? Nekem is van 3-ad részt egy örökölt házam, de amíg él anyum, addig nem tudok vele semmit se kezdeni. És remélem ez így is marad. :)
2010. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1.15 éves nem kiskorú,hanem fiatalkorú

2. vehet ki a saját bankszámlájáról pénzt


Miért kell itt nem valós dolgokat írni?


Mi lenne,ha nem pénzzel segítenél,hanem mondjuk bevásárolnál nekik? Oda teszed az ajtajuk elé,és ott hagyod. persze azért vigyázz el ne lopják.Biztos nagyon boldogok lesznek. Vagy azt mondod,h az ajtó előtt találtad,mikor becsengettél hozzájuk,

Jó lelkű vagy,segíts ha tudsz,de óvatosan,nehogy ez által megalázó helyzetbe hozd.

2010. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!