Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőt meddig gyászolunk?

Sógornőt meddig gyászolunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok? Szeretett sógornőm tragikus hirtelenséggel fiatalon(49) itt hagyott bennünket.Testvérem helyett testvérem,anyukám helyett anyukám volt.Legjobb barátom,bizalmasom volt.Meddig illik feketében gyászolni? Tudom,hogy nem csak így lehet, de érdekelne hogy meddig szokták a sógornőt gyászolni.A temetés pénteken megtörtént.Tragédiaként éli meg az egész család,nagyon fájdalom ez,kérlek csak olyan írjon aki nem gonoszkodni akar..köszönöm
2019. nov. 17. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
3-6 hónap
2019. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Részvétem...

Nincs olyan, hogy "meddig szokták" gyászolni. Nem a ruhával gyászolunk!

2019. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Gyászolni addig, amíg így érzel; feketét hordani egy percig sem kell, legfeljebb a temetés idejére illik.
2019. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Én apukámat veszitettem el nem rég. Nem járok feketébe, minek? Az a külvilágnak szól. Hogy mekkora a fájdalmam, ugyse tudja senki.
2019. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Ma már nincs olyan, hogy közeli családtagért teljes gyászév, távolabbi rokonért 6 hónap töltendő fekete ruhában, ha erre gondolsz. Én édesapám halála után a temetésig (kb. 3 hét) viseltem teljes gyászt (vagyis jártam teljesen feketében), de pl. vannak kollégáim, akiket egy napig sem láttam feketében, miután valamelyik szülőjük meghalt. Szerintem ennek ma már nincs jelentősége.

Őszinte részvétem!

2019. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
89%
#5-öt erősítem. Én apám halála és temetése közt viseltem feketét.
2019. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Regi szokás szerint közeli hozzátartozót egy évig gyászolnak feketébe öltözve. De nem kifele kell gyászolni
2019. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként ezt belül érzi az ember. Amikor a nagyanyám meghalt, nem tudtam színes ruhát felvenni. Farmer, fekete vagy szürke felső, ez "esett jol".
2019. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2019. nov. 17. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az édesapám halt meg, 16 éves voltam.


Nagyon fáj még mindig, de csak a temetésén viseltem feketét. Én nem éreztem úgy, hogy hordanom kellene.


Ha te úgy érzed, hogy ez fontos része a gyásznak, akkor hordd nyugodtan addig, amíg szükségét érzed.

Nem nagyon van erre "szabvány", ez egyéni döntés/érzés kérdése.

2019. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!