Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nagyanyámék sem fognak...

Már nagyanyámék sem fognak velünk foglalkozni?

Figyelt kérdés

Röviden megpróbálom leírtni.

Anyámnak van egy húga, akinek 1,5 éves a gyereke, és nagyanyám nála van folyton. Ez előtt is mindig a 'kicsit' szerették jobban nagyanyámék, mint anyámat. Engem olyan szempontból (is) zavar, hogy nagyanyám sose jön hozzánk, mindig talál valamilyen kifogást, hogy ne jöhessen el. Hol apámra hivatkozik, hol a lakásunkra (pedig nem vagyunk koszosak), hol egészségügyi problémákra. Nem egyszer mondtam neki, hogy 'mama, gyere már el hozzánk, megnézhetnéd a virágomat', vagy megnézhetné hogy rendeztem át a szobámat, stb. Meg úgy általában jó lenne, ha 'tudnám', hogy mi van vele, meg nem csak mi mennénk hozzá.

Tegnap, és tegnapelőtt, amikor busszal mentem ismerősömhöz, akkor láttam, hogy nagyanyám autója mind a kétszer ott áll anyám húgánál. Baromira rosszul esett, hogy hozzánk meg nem jönne el, könyöröghetek neki. Most olyan indokkal ment el, hogy kaját vigyen keresztanyámnak, aztán azért, mert a gyerek 'beteg'(=ételallergiája van valószínűleg). Anyám mesélte, hogy ő nem egyszer volt egyedül otthon (apám dolgozott) velem, amikor kicsi voltam, és nagyanyámék akkor sem jöttek el.

Ma hívta anyámat nagyanyám, mert nagyapám elment a méheket etetni. Vagyis egyedül van, és unatkozik. Gondolom nem tudott elmenni anyám húgához, mert nagyapám az autóval ment el. Mondta anyám, hogy nem tud elmenni hozzá, mert az autó szervizben van, busszal nem tud elmenni, mert akkor vásárolt be a boltba.

Attól tartok, hogy már anyámon meg apámon kívül nem lesz egy családtagom sem, mert apám tesója se nagyon jár hozzánk (nem tudom miiért), apja beteg(?), anyukája meghalt:(. Így maradt rokonok közül, anyám anyja, apja, anyám húga, férje, meg nyilván a gyerek. De nagyanyám meg anyám húga nagyon 'összedolgozik', nem tudom miért, de én már csak arra tudok gondolni, mert ők jobban állnak anyagilag...

16L


2010. júl. 17. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egyedi probléma, az öregasszonyoknál előfordul, hogy az egyik gyerekük családját jobban szeretik, amúgy általában tényleg a fiatalabb gyerekét. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, valami drámai fordulatnak kellene ahhoz bekövetkezni, hogy változzon a helyzet, de azért az durva, hogy ennyire tojik rátok. Bocs, hogy nem tudom semmi biztatót mondani.
2010. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szeretetet nem lehet kiharcolni. hagyd rá, majd ha menne hozzátok segítségért akkor közöld NEM és kész.
2010. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni ellene. Nekünk is az egyik nagymama ilyen. Évente kb. kétszer látjuk, pedig nem lakik túl messze. De engem nem zavar, mert a másik nagymamám viszont imád minket.
2011. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ronda lehetsz ha nem megy hozzátok...
2011. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te, utolsó jó nagy taj paraszt vagy.. :)
2011. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!