Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Áruljátok el, hogy egy rossz...

Áruljátok el, hogy egy rossz gyerekért, egy bűnözőért, akár egy gyilkosért ki is a hibás?

Figyelt kérdés

Annyira bírom, hogy ha valaki rossz neveletlen, akkor csak a szülő a hibás.


nah de, ha egy gyerek megöl egy másikat, akkor a szülő a hibás, hogy szarul nevelte. De a szülő sem lehet hibás, mert őt is szarulé nevelte fel valaki azért nevelte fel szarul a gyerekét, de az ő szülője sem hibás, mert őt is szaru. nevelték fel ami miatt szarul nevelte fel a másik szülőt aki emiatt szarul nevelte fel a gyerekét és stb stb...


lehet azt mondani, hogy egy bizonyos kor után a gyerek döntéseiért hibáiért nem okolható a szülő. De ez baromság, mert akinek a hülyeségeiért hibás egy szülő 14 évesen, akkor ennyi erővel 30 évesen is, hisz nem tehet róla, hogy felnőtt korában teljesen más kép alakult ki belőle a világról nem?


értitek? ennyi erővel nem szabad büntetni egy gyilkost, mert nem az ő hibája, hogy ilyen lett.


szerintem baromság mindent a szülőre fogni mindig. különben is nem csak a szülő formálja a gyereket, hanem a környezete is. szerintem igenis minden ember felelős a tetteiért és nem lehet mindig mindent áthárítani másra. Kortól függetlenül. Ha egy 9 éves gyerek azt tanulja meg, hogy minden hülyeségéért a szülője a felelős, nem ő tehet róla, akkor jogosan lesz belőle is olyan felnőtt, aki nem fog felelősséget vállalni a saját tetteiért, hisz gyerekkorában azt tanították meg vele a nagyokosok, hogy nem ő a hibás ha elcseszik valamit.


2010. júl. 17. 12:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
és igen, az előző kérdésben bújtatott korábbi kérdés ihletett:) meg még jópár másik kérdés.
2010. júl. 17. 12:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akárhány éves is vagy, teljesen igazad van.

Nem minden a szülőn múlik. Volt egy ismim. Anyukája értelmes, dolgozó nő, írányítással, de szeretettel nevelte. 16 évesen megborult az ismi, cigi, pia...kutyafüle.Pedig még egy pofont se kapott.

Van, hogy a genetika is bejátszik, a temperamentum stb.

70% a szülő felelőssége, hogy mit ad át agyerekének, mit lát otthon stb. Bár igen, magamat is tudom példának hozni. Mindkét szülőm nagy dohányos. Én mégsem vagyok az. Volt választási lehetőségem.

2010. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok, nem gyerek:)


amúgy nyilván van felelőssége a szülőnek a környezetnek ,stb, de épp azt kell megtanítani a gyereknek, hogy ő a felelős a saját tetteiért és nem más.

2010. júl. 17. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem csak a szülők felelőssége. Hiába próbálják kis kora óta nevelni a gyereket, ha az iskolában/közösségekben, utcán és a médiából valami teljesen mást kap nap mint nap. Éld az életed, ne hallgass a szüleidre, tedd azt, amihez kedved van és hasonló dolgok. Azt sulykolják a gyerekbe, hogy mihez van joga, de kötelességekről egy szó sem esik. Elég ha itt a gyakorin körülnézel. Bárkinek bármi gondja van a szüleivel, az első mondat az, hogy "költözz el" Nem meghallgatni a szülőt, elgondolkodni, hogy talán neki van igaza egy kérdésben. Költözz el, éld a saját életedet, tegyél azt, amit akarsz, mert csak az a jó. Ezek után tényleg nehéz egy szülőnek, hogy hatással legyen a gyermekeire, és megfelelő nevelésben részesítse őket.
2010. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jah, és 32/F


12.24 voltam.

2010. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Vannak esetek amikor bizony a szülő a hibás.Például:

-ha a kicsi gyerek úgy káromkodik mint egy kocsis..( a kicsik azt ismételgetik amit otthon hall,vagyis ha 2-3 évesen káromkodik,csúnyán beszél akkor bizony ezt otthon hallja..)Sokszor voltam fül tanúja amikor 2 éves kislány játék közben összekap a vele egyidős kislánnyal és hangosan sejpitve kiabálja neki,hogy "te kuva " és ilyenkor az anyuka nevetgél,hogy "hát nem aranyos? olyan édesen mondja!"

-amikor a gyerek nagyobb de nem ismeri az illemet.A szülő hibája,hogy nem tanítják meg arra,hogy minden Wc.használat után mosson kezet,vagy illik előre köszönni ha idősebb emberrel találkozik,vagy nem nyitott szájjal,nem csámcsogva eszünk az asztalnál..és még sorolhatnám..

- ha a nagyobb gyerek bunkó,lekezelő idegen emberekkel..részben ez is a szülő hibája,mert sok szülő azt hiszi az ő gyereke szent az iskolában,és ha elmondja a tanár milyen rossz,akkor képes ordibálni,neki menni a tanárnak..Ezt látja a gyerek,és természetesnek veszi,hogy egy rossz szóért már lehet ütni is..

Viszont egy bizonyos kor után a gyerek személyisége önmagától alakul ki,ott már nem a szülők befolyásolják..Ha egy gyerek elkezd állatokat kínozni holott a szülei soha egy legyet nem ütöttek agyon,ott már nem a szülő a hibás..Ott a gyerek csinálja magától..Ugyanez a helyzet a gyilkossággal! Ha a családja nem börtöntöltelék (ahol ez természetes dolog)hanem tisztességes családja van,ott a gyilkosság szintén nem a szülő hibája..Itt már sokat számít a környezet a baráti társaság,és a gyerek felfogása a világról..Nem minden tettnél kell a szülőket hibáztatni..Mondok egy esetet:

Ismertem egy idős nénit aki mélyen vallásos volt.Kedves,csendes nénike.Volt egy nagy fia akit imádott,és akárhányszor meglátogatta az anyját mindig örült neki,és azt se tudta mivel kényeztesse..Ez a fiú többszörös visszaeső volt,főleg lopásban,verekedésben..A rendőröknek már bőven elegük volt belőle,mert mindig balhézott,és mindenki félt tőle..Majd jött az a nap amikor többedmagával késekkel,üvegdarabokkal a rendőrökre támadtak..(ő volt a főkolompos) a késsel megölte az egyik rendőrt..Az anyja ott sírdogált,hogy pedig az ő fia egy angyal,és nem tehet róla,hogy ilyen..Ő jó ember...Még ekkor is csak védelmezte..és a pasas? csak röhögött...

Na itt nem a szülő a hibás..itt már saját magának köszönhette a helyzetet..

2010. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt genetika,aztán szülő család nevelés,minta,de van itt külső tényező is ám:média,suli,barátok,liberalizmus,nem csak a szülő a hibás,összetett a dolog,a szülő egy dolog de a szülő is kevés néha a külső tényezőkkel szemben.
2010. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A "bizonyos kor" az 6 év. 6 éves korra kialakul a személyiség, onnan nehéz változtatni.

6 éves korig kell úgy nevelni a gyereket, hogy amit lát, hall a barátoktól, médiából, azt ne kövesse vakon.

Bár én a média felelősségét is erősen kétségbe vonnám. Én és a barátaim ugyanazt láttuk a tévében (Britney, Christina Aguilera), de mégis csak azok lettek a ribancok, akikben már alapból benne volt a ribancság. A médiának nincs olyan emberfeletti hatalma, mint sokan hiszik.

2010. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez vegyes szerintem, de nem mindig a szülő a hibás, nagyon sok esetben viszont igen. a mai nevelés alapja, hogy egy gyerek semmiért sem felelős, hiszen amit tesz az nem rossz, hanem csak kibontakoztatja önmagát. manapság alig van nevelés, tisztelet a kivételnek. majd ha a gyerek megérik rá, majd ha ő úgy gondolja. szemléletes példa már pl a szobatisztaság is. ha vki azt mondja, hogy egy gyerek tanítással, odafigyeléssel max 2 éves korára szobatiszta, akkor az egy szemét, mert ha a gyereke csak 3 éves korában akar az lenni, akkor az úgy van jól. hát én meg úgy vagyok vele, hogy a gyerekem 3 éves korban ne a bilizéssel legyen elfoglalva, hanem fejlődéssel, mert 6 éves korra valóban kialakul a személyisége. és azt látom, hogy a suliban(most volt elsős a lányom) sok gyerekkel szemben előnye van(talpraesettség, felelősségtudat, beszéd, logika), pedig nem kiemelkedő tehetség. 6-7 éves korra el kell ültetni egy gyerekben azokat az elveket, amiket mi is vallunk vagy amit látni szeretnénk bennük, a többi az ő dolguk. születünk egy alap személyiséggel, megváltoztathatatlan vonásokkal, ez minden ember sajátja, de emellé kell, a szülői irányítás. ez hiányzik manapság sok esetben. tegnap moziztunk este és a plázában előttünk állt 2 kislány, max 10-11 évesek, mini top, miniszoknya, felnőtt nélkül, a 8-as mozira vettek jegyet. vagy sok 4es nem tud olvasni, mert nem lehet buktatni. ez nem az ő hibájuk, hanem a felnőtteké. tehát azért nagyon sok a szülők hibája. aztán az, hogy később mihez kezd vele az már csak az övé, de jó alapok nélkül nehéz.
2010. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

kicsit félreértitek. valóban sokmindenért hibás a szülő, de nem megoldás, hogy a gyereknek is ezt mondjátok, hogy "drágaságom, ugyan krvzol meg anyázol, de nem a te hibád, hanem az anyádé.."


igenis le kell cseszni érte, hogy hogyan képzeli és persze az anyját is le (kéne), de ettől még azt kell a gyerekbe nevelni, hogy a döntéseiért felelős. Tehát hibás gondolkodás egy gyereknek külsősként azt mondani, hogy ő nem hibás ha csúnyán beszél, vagy hülyeséget csinál. hogy úgymond "nem ő tehet róla".

2010. júl. 17. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!