Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg szeretném kereszteltetni...

Meg szeretném kereszteltetni a fiam. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Én meg vagyok keresztelve viszont a férjem nincs.Mindenen átestem.Esküvő csak polgári volt.Meg tudom kereszteltetni a fiam anélkül,hogy a férjemet megkeresztelnék és templomban is összeházasodnánk?még nem akarunk.Viszont szeretném ha a fiam meg lenne keresztelve.Mit kell tenem?
2008. nov. 16. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ez a paptól függ.

Ha elmondod, hogy szeretnéd megkeresztelni, de a férjed semmiképpen nem akarja az egyházi esküvőt, akkor kb. 4 papból 1 mondja azt, hogy lehet róla szó... és lehet, hogy 100 évre visszamenőleg egyházadót kell fizetni, meg hasonlók.

2008. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk biztos lehetne, 70-en túl jár már atya életkorban, de nagyon rendes, jófej, ilyeneken nem problémázik, max. mond egy ejnye-bejnyét magában, de ha te szeretnéd, és vállalod is, hogy gyermeked ebben a szellemben neveld (és nem csak formalitás miatt szeretnéd), akkor készségesen vállalja.

Egyébként általában a területileg illetékes plébániát kell felkeresni ezzel a szándékoddal, ha ott akadályba ütközöl, nagyon járj utána, hova mész, és indokold meg mindenképpen, ha máshova viszed, hogy miért. Emiatt nem utasíthatnak vissza egyházjog szerint se.

2008. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit teszek hozzá, hogy nem tudom, az én születésemkor mi volt a divat, de engem se a legközelebbi plébánián kereszteltek, hanem 1 kerülettel arrébb (Bp), az még rendszerváltás előtt volt, anyukám tanítónő, és akkor ebből még problémája adódhatott volna, ha látják, hogy templomba jár, rendszerváltásig nem is a közeli templomba jártunk, hanem abba, ahol kereszteltek. Mi emiatt mentünk máshova.
2008. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget.Az egyházadót fizetem én mivel meg vagyok keresztelve.Igaz nagy templom járó nem vagyok.
2008. nov. 17. 06:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Én úgy gondolom, hogy templomba járni oda érdemes, ahol a közösség is olyan, hogy jó velük együtt lenni, és nem a bigottság fellegvára. Nálunk szerencsés eset, ez megvan (remek élő közösség, tevékeny fiatalság, kórusaink országos hírűek, és ez jó), sajnos sok helyen nincs ez, így aztán megértem azokat, akik nem járnak el templomba, egy ismerősöm azóta nem jár, amióta a férje temetésén a pap nem jelent meg, hanem részegen fetrengett valahol, nagyot csalódott, sajnos ezek a dolgok elriaszthatják azokat is, akiket érdekelne.


Én úgy gondolom, a hited ha megvan, az a fontos, és fiadnak add át (a keresztség ugyanis szentség, egy életre szóló szövetség, nem olyan, mint egy ruha, amit csakúgy eldob az ember, ha megunja), és úgy neveld, hogy tudja, van rossz is, van jó is, de ne ítéljen a rossz alapján, adjon esélyt a jónak is, és akkor nem lesz baj. A jónak meg kell erősödnie a világban ezen a területen is, és ezt az őszinte igazi hívők (nem a bigott vallásosok) tudják csak elérni.

2008. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!