Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Réka név szép?

Szerintetek a Réka név szép?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 20:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Réka vagyok szintén, egy Rékát ismerek, huszonéves vagyok, amikor születtem kimondottan ritka név volt, ma pedig az egyik legkedveltebb. MAGYAR NÉV. Nem cserélném másikra.

Büszke vagyok rá, hogy nem egy kacifántos, csicsás külföldi eredetű nevem van, ami minden második embernek a neve...



Réka

A Réka Attila hun uralkodó feleségének neve. Hun tárgyú mondákban szerepel először ezen a néven, a korabeli bizánci történetíró Kreka és Rekan alakban említi. Eredete bizonytalan, talán egy germán szóból származik, és a jelentése víz, patak, de ótörök eredetűnek is tartják, eszerint a vélemény szerint eredeti alakja Arikan volt, és a jelentése tiszta úrnő.

A hun-székely-magyar gondolatkörben Réka királynét egyszerre tisztelik Attila hun király feleségeként és Csaba királyfi anyjaként. Így Attila január 7-i, Csaba július 6-i és Réka november 10-i névünnepe mondhatni egy névcsaládi hármas egység a névünnepkörben.

Rokon nevek

* Arikán: a név feltehetően eredeti alakja

* Arika: bizonytalan eredetű magyar név, mely lehet az Arikán alakváltozata de az Aranka beceneve is.

Gyakorisága

Az 1990-es években a Réka igen gyakori név volt, a 2000-es években a 2-6. leggyakoribb női név.

Az Arikán és az Arika az 1990-es években szórványosan fordult elő, a 2000-es években nem szerepelnek a 100 leggyakoribb női név között.

Névnapok

* Réka: február 6., november 10.

* Arikán, Arika: augusztus 17.

Híres Rékák, Arikánok, Arikák

* Farkasházi Réka színésznő

* Jakab Réka magyar női labdarúgó

* Keve hun vezér leánya, Attila hun uralkodó kedvenc felesége

* Koós Réka, énekes, színésznő

* Pelsőczy Réka színésznő

* Rubint Réka aerobikedző

* Sárközi Réka nemzetközi női labdarúgó-partjelző

* Szilvay Réka magyar származású finn hegedűművész

[link]

2011. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Szerintem szép név az én nevem is Réka szeretem egyedi és gyönyörű:)
2011. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a legszebb magyar női név. :)
2012. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Szerintem nagyon szép bár engem is így hívnak még sem vagyok CSÚNYA kicsit sem , és nem vagyok fogszabályzós sem és nem vagyok szeplős sem !!!! Igaz egy korombeli Rékát sem ismerek !! ( 14 vagyok ) :)
2014. febr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!