Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem az unokahúgomat?

Hogy kezeljem az unokahúgomat?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon érzékeny lelkű, meggyötört unokahúgom. 9 éves, és kész pokolban él, Válnak a szülei, az anyja egy idegbajos, kegyetlen, önző, pénzéhes hárpia, aki mindent ráterhel és megbeszél a gyerekekkel (a másik gyerek 5 éves), minden családi, anyagi problémát megbeszél velük még azt is hogy ő most "át megy szerelmeskedni" a nemtom hányas számú szeretőjéhez. A gyerekeket nem neveli, hanem idomítja, saját gondoltjuk sem lehet, felhasználja őket hogy zsarolja a világot (az apát, a nagyszülőket stb...)

A gyerekeknek folyton hazudniuk kell, hogy lenne buktassák az anyjuk kis játszmájait.

Az apjuk meg szarik rá, amit az anya nem győz hangsúlyozni. A lényeg hogy ez az egész nagyon megviseli őket, főleg a 9 évest, és én vagyok a kapaszkodója, nagyon közel áll hozzám. De most elfogok költözni, leérettségiztem és külföldre megyek tanulni, és ezen teljesen kiborult. Hogy én is felnőttem és most elhagyom őt. Na és persze az anyja sem segít, még ragozza is neki ezt.

Nem tudom hogy kellene kezelnem, segítsetek?


2010. júl. 14. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az any vagy az apa a testvéred?


Amelyik a testvéred beszélj vele még is csak a testvéred.

2010. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megoldani hogy egy pár évet maradj? Még nem lesz annyira nagy hogy boldoguuljon.

Addig maradj vele,ha viszont nem lehet akkor beszélj a szülökkel.

2010. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges az anyával vagy az apával beszélni, az ilyen szülő úgy sem érti ezt, vagy nemis érdekli, mivel ahogyan olvasom ez már egy ideje akár évek óta is így megy. szerintem beszélj a kislánnyal és a kistetvérével, hogy attól még, hogy te külföldön fogsz tanulni, attól őket nem hagyod el, ugyanúgy tudtok majd beszélni, telefonon, neten és hogy mindig számíthat rád. Ezt kellene szerintem valahogy megértetned velük, csak biztosan nehéz lehet. Mivel ahogyan olvasom a gyerekek éheznek a szertetre megértésre.
2010. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ebben egy kívülálló nem nagyon tud segíteni. Amit leírtál, az tényleg szörnyű. Apukáddal, anyukáddal (nem tudom, melyik ágon rokonod), nem tudnál beszélni erről? Ők hogy ítélik meg, tudnának-e foglalkozni vele. Vagy a nagyszülei milyen emberek? Mégis csak ebből a körből kéne segítséget kapni. Ha az unokahúgodnak van internet elérése (9 évesen már sokan használják) levelezzetek sokat, ne hagyd, hogy elkeseredjen, de vigyázz magadra is, nehogy Neked legyen esetleges bűntudatod az Ő szülei hibája miatt.
2010. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!