Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Aki volt már...

Mit tehetnék? Aki volt már ilyen helyzetben, kérem segítsen.

Figyelt kérdés
A kislányomnak,minden második héten nálam kéne lennie,de az apja mindig csinál neki programot,amiért nem tud eljönni.Most nálam kéne lennie 2 hétig,de megint nem jött.A bíróság kötelezte a kapcsolattartás hozzásegítéséhez,de akkor sem tartja be,és hetek óta megint nem láttam a lányomat.Állandóan a gyerektartáson lovagol,amit azért nem fizetek,mert több százezer forinttal tartozik nekem,amit csak így tudok behajtani rajta.Ez persze nem jelenti azt,hogy a lányomnak nem veszek meg mindent amit kér,mert ha nálam van,napi tízezreket elköltök rá.A bíróság ezért engem megrángathat,vagy figyelembe veszik azt,hogy nincs az apa miatt kapcsolatom a kislányommal.A bíróság azért döntött úgy,hogy nála helyezik el a gyermeket,mert én nem engedtem,hogy a lányomat a bíróság,meg a pszichiáterek szétszedjék,ezért kértem,hogy helyezzék akkor oda.
2010. júl. 13. 19:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
11 ÉVES MOST.Nagyon nehéz,de nem volt más választásom.10 éves koráig egyedül neveltem,és nagyon jól megvoltunk.Aztán ahogy lett végre egy kapcsolatom,a volt férjem és az anyja,teljesen ellenem fordították,Hónapokig nem is beszélt velem.A bíróság nem vette el tőlem,de annyira ki volt már készülve a lányom,hogy úgy döntöttem,hogy inkább szenvedjek én,de ő ne.Nem akartam neki még több fájdalmat,és stresszt.
2010. júl. 13. 19:55
 12/16 A kérdező kommentje:
Semmit sem tettem ellenük.Apósommal olyan jó volt a kapcsolatom,hogy a lányának nevezett,nem a menyének.De mivel ő egész nap dolgozik,így az lett neki mondva,hogy én odavittem a kislányt,és azt mondtam,hogy neveljék mert nekem nem kell.SOHA NEM TETTEM ILYET.
2010. júl. 13. 19:58
 13/16 anonim ***** válasza:

Hajjaj :( Hát, amikor azt mondják a kislány nem akar menni akkor hívd fel és kérdezd meg tőle. Ha igent mond akkor menj el érte. Ennél többet nem tudok tanácsolni. És az apósodnak is mondd el mi történt, elvégre neki is hazudtak. Bár én úgy gondolom, hogy mostmár ne legyen még egy gyerekelhelyezési per, az megterhelné nagyon a kislányt, hogy egyszer anyával él 10 évig, aztán apával aztán megint anyával. Közösen kellene nevelnetek, úgy hogy téged is és az apját is akkor lássa amikor akarja, de látom ez nem megoldható. Talán ha személyesen beszélnél a volt anyósoddal :(


Megkérdezhetem egyébként miért váltatok el? Hátha itt a gond.

2010. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Volt egy nagyon jó barátnőm,és amíg én 3 hétig kórházban voltam a kislánnyal ,ők összejöttek.9 hónapig úgy tettem,mint aki nem tud semmiről,mire végre le tudtam buktatni őket.Persze anyósom akkor is engem hibáztatott,mert elhanyagoltam a fiát.De ha neked lenne egy betegen született gyermeked,neked sem a férjed lenne az első.Most már szerencsére egészséges.
2010. júl. 13. 20:10
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha a kötelességeidet rendezted,akkor nyugodt szívvel fordulhatsz a bíróságra,hogy segítsenek érvényesíteni a bírói döntést,miszerint minden második héten nálad kell lennie a gyereknek!Erre vannak hivatalos eszközök,ez nem szeretem-nemszeretem kérdés.

A tartozása az apának pedig egy teljesen másik téma.Azt peres úton be tudod hajtani rajta,de ahhoz nincs jogod,hogy a gyerektartásból saját magad vonod le a tartozást.A gyerektartás a kislányotoké,a 100ezeres tartozás a volt férjedé.Nem ugyanaz!

Mondtad,hogy,ha a gyerek nálad van,akkor minden megveszel neki.Ez természetes,ha úgy látod jónak,de abban a két hétben is kell rá költeni,amikor nincs veled,ezért van a gyerektartás,ami kötelező,függetlenül bárminemű tartozástól!

2010. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Oh, nagyon sajnállak!:( Borzalmas az ilyen. Az én szüleim is elváltak bár én anyukámnál éltem, de tiszta depresszió voltam amikor apukámhoz kellett mennem. Sírógörcsöket kaptam, belázasodtam...anyukámat akartam. Apukámnál mindig megpróbáltak anyum ellen fordítani, de sosem sikerült nekik pedig kicsi voltam. Nem is tudtam megmagyarázni, hogy nekem ez rossz csak sírtam folyamatosan.


Ezért nem értem ezt a helyzetet, hogy jó volt a kapcsolatod a kislányoddal most meg hirtelen nem akar. Egy gyereket nem lehet ilyen gyorsan átprogramozni, főleg egy anya ellen. Bár nem tudom milyen az anyósod mentalitása.


Esetleg gondolkoztál már azon, hogy meglátogasd őket? A lányodról pedig tényleg ne mondj le, ha kell akkor bíroság.


Rengeteg kitartást!


L/18

2010. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!