Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Aki volt már...

Mit tehetnék? Aki volt már ilyen helyzetben, kérem segítsen.

Figyelt kérdés
A kislányomnak,minden második héten nálam kéne lennie,de az apja mindig csinál neki programot,amiért nem tud eljönni.Most nálam kéne lennie 2 hétig,de megint nem jött.A bíróság kötelezte a kapcsolattartás hozzásegítéséhez,de akkor sem tartja be,és hetek óta megint nem láttam a lányomat.Állandóan a gyerektartáson lovagol,amit azért nem fizetek,mert több százezer forinttal tartozik nekem,amit csak így tudok behajtani rajta.Ez persze nem jelenti azt,hogy a lányomnak nem veszek meg mindent amit kér,mert ha nálam van,napi tízezreket elköltök rá.A bíróság ezért engem megrángathat,vagy figyelembe veszik azt,hogy nincs az apa miatt kapcsolatom a kislányommal.A bíróság azért döntött úgy,hogy nála helyezik el a gyermeket,mert én nem engedtem,hogy a lányomat a bíróság,meg a pszichiáterek szétszedjék,ezért kértem,hogy helyezzék akkor oda.
2010. júl. 13. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kapcsolattartást nem akadályozhatja, de neked akár van tartozása akár nincs, kutya kötelességed fizetni a gyerektartást. Az a lányodé, nem pedig a tiéd. Szóval igen, megrángathat érte a bíróság. Inkább fizesd ki minthogy a bíróság tudtára jusson.
2010. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a lányodé nem a férjedé. Bocsi csak siettem.
2010. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igazad van,de én egy nap többet költök a kislányra,mint amennyi gyerektartás meg van ítélve.Csak olyan dolgokat veszek neki,amire szüksége van.Tehát végül is a kislányra van költve,nem az apjának adom.Vagy ez is baj lesz a bíróságon???
2010. júl. 13. 19:36
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja,és ezen felül,mindenben támogatom,amire csak szüksége van.Csak egy telefonjába kerül.
2010. júl. 13. 19:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj lesz, mert ezt nem tudod igazolni. Szóval annak nyoma kell legyen, hogy te gyerektartást fizettél. Egyébként nem tudtatok volna közös szülői felügyeletben megegyezni?
2010. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.A kislányt 2004-ben nekem ítélték,mert neki nem kellett.Nem is foglalkozott vele.Aztán 2009-ben lett egy kapcsolaton,és azzal az indokkal fordult a bírósághoz,hogy sokat dolgozom,és mivel az anyja vigyázott rá,ezért nem volt normális otthona a gyermeknek.De az igazság az,hogy teljesen ellenem lett fordítva,de most már kezd rájönni,hogy hazudnak neki.
2010. júl. 13. 19:43
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja hogy először neked lett ítélve a kislány, utána pedig most neki, értem. Egyébként jól neveli a lányt? Szereti őt? A láthatást lehetővé kell tennie, kivéve persze ha beteg vagy stb.

A legokosabb megoldás lenne, ha mégis sikerülne leülni megbeszélni vele, hogy egyszer nálad egyszer nálam a gyerek, neki mindkét szülőjére szüksége van. Mind férfi, mind női részről hatalmas szemétség ez a láthatás akadályozás :( Én soha nem lennék ilyenre képes.


A lényeg, hogy legyen nyoma a gyerektartásnak, mert visszamenőleg 6 hónapig behajthatják rajtad, és utána azt majd levonják tőled. Ezen felül persze bármit vehetsz a lányodnak.


Milyen indokokkal nem engedi látni a kislányt?

2010. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én megbolondulnék, ha a fiamat az apja elvinné, az meg, hogy odaadjam neki a bíróság meg a psyhiáterek miatt teljességgel lehetetlen lenne.Nem írod, hogy hány éves a lányod, de bármennyi is,-és ha a körülményeid megfeleltek volna, márpedig azt írod, hogy nem amiatt adtad oda-, akkor nem értem a kérdést.Nem lehet az, hogy így könnyebb, néha napján költesz rá x összeget, a hétköznapi gondokat mg viselje az apa?Nem tudom a szitut elképzelni, vagyis hál'istennek csak elképzelni tudom.
2010. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Folyamatos programokat szervez neki,azt mondja,hogy a kislány nem akar jönni stb.Mindig van valami.A lányt szereti,csak az a baj,hogy az anyja neveli,meg van vele egész nap,nem ő.Már próbáltam beszélni velük,de azt akarták,hogy mondjak le róla.AMIT SOHA!!!!! NEM TESZEK MEG.
2010. júl. 13. 19:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Tettél esetleg valamit ellenük? Mármint a volt párod vagy az anyja ellen? Szerintem ez csak úgy megoldható, ha a probléma gyökerét oldod meg. Ha azt sikerülne, akkor talán rendben lenne minden és nem lenne probléma a láthatás sem.
2010. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!