Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan ered a Gáspár vezeték...

Honnan ered a Gáspár vezeték név? Sokan vagyunk? Ez ma a hülye celeb miatt télleg ciki? Tapasztalatok előíéletről?

Figyelt kérdés

Csak normális komoly válaszokat szeretnék kapni!Én a mai világban sajnos már szégyenlem a nevem amiatt a bizonyos celeb miatt!Egyzserűen egyfolytában kapom az előítéleteket és tapasztalom.Pedig nem tartozom a kissebbséhez!Nagyon sok Gáspárral találkoztam már és akik nem tartoztak a kissebbséghez mind arról számoltak be hogy mégis előítéletekkel találkoznak!Honnan ered ez a név VEZETÉKNÉNKÉNT?!Bennetek lenne/ van előítélet emiatt a celeb miatt vagy egyébként a név miatt?!

20/L


2010. ápr. 25. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm is Gáspár X. Az Ő keresztnevéhez még passzol is, egyszerű, de szép. Ne szégyelld, nem szégyellnivaló! Rossz környezetben lehetsz, ha téged emiatt megszólnak. Nem a kisebbség neve ez, csak lejáratták.
2010. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kisebbségi vezetéknév. Keresztnévből alakult vezetéknév. (pl. Lukács ) Hogy került mégis győziék neve elé? Egyszerű. Ahogy lehet egy "magyarnál" is roma ős, fordítva is lehet.
2010. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy ők annak idején csak felvehették ezt a nevet,mármint a családja.Amúgy ez sajnos mint leírtam nem csak az én közegem hanem sajnos ahogy hallom másokkal is igy vannak.Pl hivatalokban is ferdén néznek meg ha csak telefonon jelentkezem egy munkára már hátrányban vagyok a nevem miatt és egyből furcsa hangnemre váltanak a telefon másik oldalán...:S
2010. ápr. 25. 10:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos , hogy nem az egyik legnagyszerűbb magyar színészünk, Gáspár Sándor jut róla az eszünkbe...


Régebben ez nem így volt..

2010. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ma már mindenkinek a kissebbségi celeb jut óla eszébe sajnos!Az aki pármillióért képes hülyét csinálni magából és a családjából!
2010. ápr. 25. 10:53
 6/14 A kérdező kommentje:

*róla

bocsánat

2010. ápr. 25. 10:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Ne foglalkozz vele sajnos vannak ostoba emberek. Nekem egyszer a főiskolán az egyik tanárom azért nem engedett vizsgázni mert hogy milyen idióta vezeték nevem van! Fél óráig alázott miatt de hát ez van utána pedig megjegyezte hogy 60 évet élt és még sosem hallotta azt a kereszt nevet hogy Georgina! Mondom nem tehetek róla hogy nem olvasta az Abigélt! Aki valakit a neve miatt piszkál saját magát járatja le! Senki nem tehet sem a vezeték sem a kereszt nevéről! Én büszke vagyok a családomra és az apukámra örülök hogy ez a vezeték nevem!

2010. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen!Mit tehetünk hogy,elfogadjuk,bele törödünk hogy ilyenek az emberek és igen magukat járatják le.Csak sajnos attól mi még nem leszünk előrébb!PL:Én de ahogy hallom a többi nem kissebbségi Gáspár is..Ugyanugy hátrányból indulunk pl egy telefonos Állás jelentkezésen vagy ugyanúgy tojnak a fejünkre vagy csúnyán megalázóan beszélnek velünk egy egy telefonos talán személyes ügyintézésen is.
2010. ápr. 25. 11:04
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

10:49-es. Én kivétel vagyok:-) Nekem Gáspár Sándor az első, aki beugrik. Nagyon szeretem, nagyon tehetséges. Sajnos igazad van mindabban, amit írtál:-(

Nekem a celeb csak Győzike.

A kérdezőt viszont sajnálom, nem a neve miatt, hanem az emberek reakciója miatt. Az én nagymamám Oláh Erzsébet volt, magyar. Édesanyám ügyes-bajos dolgait én intézem, de eddig még sehol nem tapasztaltam, hogy az anyja neve bárkiből előítéletet váltott volna ki.

2010. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem az egyik legjobb barátnőm anyukáját hívják Gáspár X-nek, és ők full magyarok. elég nagy a rokonságuk, ők speciel Mezőkövesdről és annak környékéről származnak.

szóval nekem sosem az az idióta győző jut eszembe, hanem a barátnőm családja. nagyon kedves, dolgos emberek.

szóval sose szégyelld!

2010. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!