Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennétek ha a férjetek...

Mit tennétek ha a férjetek bejelentené, hogy két nap múlva már nem dolgozik mert elege van, hogy 10-12 órát dolgozik? (3 hónapja kb. ). lakás hitelre van. Ez a második munkahely amit otthagy.4 hónapig én tartottam el őt meg fiunkat. ő heverészett

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 19:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Te is ugyanígy bejelenthetnéd, hogy holnaptól nem főzöl/mosol, mert az munka mellett fárasztó.
2010. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
67%
nagyon aranyosak vagytok.köszönöm. amúgy el tudnám tartani a gyerekem.
2010. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az első mondatot írtad volna le, magamból kiindulva azt írtam volna, hogy örülnék. De az én párom tizen éve dolgozik napi 12 órát, és már az egészsége van veszélyben.

De így egy kicsit más a helyzet, hogy 3 hónapja dolgozik itt, és már hagyott ott egy másik munkahelyet - és hogy máskor se kapkodta magát, hogy pénze legyen a családnak.

Ha van esély jobb munkahelyre, ahol elég mondjuk 8 órát dolgozni és nem minimálbérre megy a játék, akkor nem lenne gond, de gondolom, úgy hagyta ott a munkahelyét, hogy nincs új állás kilátásban, ugye? Nem lehet vele erről beszélgetni, hogy ennyi meg ennyi pénz kell, hogy ellegyetek egy hónapban, és ehhez kell az, hogy ő dolgozzon?

2010. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
tök jó, hogy mindenki egyből irja az okosságokat, hogy költözés, meg dobd ki. nekik biztosan sikeres jól működö kapcsolatuk van... először is: ne dobd ki. Ne költözz el. Ennél ezerszer durvább helyzetekben is együtt maradtak emberek, ne hagyd, hogy a sok gerinctelen igy lehúzzon téged is a béna szinvonalukra. Keresd meg a minőségi!!! megoldást. Ne az első dolgot tedd, ami az eszedbe jut. Különben tőle sem várhatod el, hogy ne azt tegye, ami először az eszébejut. És ha látja rajtad, hogy felelős vagy, és kitartasz mellette, hidd el, bármit sokkal könnyebb megbeszélni, és nagyobb a kompromisszum és a sikeresség esélye sokkal! Az nyilvánvaló, hogy a férjed még nem nőtt fel, nem tudja, hogy ma mivel jár egy családfenntartás, de azért ezért sem, és másért sem kell egyből kihajigálni senkit, mint a koszos ruhát. Könyörgöm kapcsoljon már ez a szar világ...értéket csak úgy várhatunk el a környezetünktől, ha mi magunk beletesszük.
2010. márc. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Szia,az én párom tavaly novemberban vesztette el az állását,megszűnt a munkahelye,minden figyelmeztetés nélkül,pedig a cége nyilván tudta előre.Augusztusban született a második gyermekünk és gondolhatod,hogy a legszarabbkor jött.Nagyon nehéz ma állást találni,azóta keresi ezerrel,a maileket el sem olvassák,fél órán belül több százan jelentkeznek az álláshirdetésekre.Csak szar melók vannak én még sem várom el tőle,hogy napi tizenkét órát dolgozzon kemény fizikai munkát,mert a saját végzettségében nem talál állást.Még egy hónapot kibírunk és ha addig se talál megfelelőt,akkor bevállalja ő is a nehéz munkát.Szóval mérlegeld,hogy bírjátok-e még anyagilag és ha nem akkor beszélgess el vele.Szerintem nagyon szar ma normális (és nem jó) munkahelyet találni.Kitartást és sok szerencsét hozzá!
2010. márc. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
A férjem napi 12 órákat dolgozik épp azért hogy legyen miből fizetni a hitelt. Felelőtlen. A helyedben kiraknám. A második munkahelyét hagyja ott..??! Túl sok jóra nem számíthatsz ha vele maradsz ugye tudod?? Ez a típus sosem lesz a munka hőse!
2010. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

HÁt elég felelőtlen a férjed.Az én férjem sem szereti a munkahelyét.24 órát dolgozik,egy hónapban 240 óra, minimálbérért de csak akkor hagyná ott ha lenne más.

Én is dolgoztam már olyan helyen hogy hányingerem volt tőle de addig amíg nem találtam jobbat nem hagytam ott.

Nem tenném ki a szűrét az biztos de megymagyaráznám neki a dolgokat,és egyébként is hogy dönthet nélküled egy ilyen lépésről???

2010. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdésfeltevő, Te mit tettél és mit akarsz tenni?

19.58

2010. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
NEM Tudom mit tegyek.ma sem lehetett vele beszélni.mindig azt mondja,hogy majd megbeszéljük.nem ez lenne az első szakításunk. 5 -6 havonta mindig balhé van és akkor költözik.én hülye meg visszaengedem.mit tegyek,tudom,hogy már nincs értelme,de sajnálom.
2010. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy minden munkahelyen 8-12 órát kell dolgozni, akárhova megy is.

És csak úgy nem hagyhatja ott a munkahelyet, mert mivel indokolja?

Meg válság van, és rossz munkahelyet is nagyon nehéz találni, nemhogy jót.

2010. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!