Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tennétek ha a férjetek...

Mit tennétek ha a férjetek bejelentené, hogy két nap múlva már nem dolgozik mert elege van, hogy 10-12 órát dolgozik? (3 hónapja kb. ). lakás hitelre van. Ez a második munkahely amit otthagy.4 hónapig én tartottam el őt meg fiunkat. ő heverészett

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
80%
kiraknám a szürét.. mit képzel ez?
2010. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Felvilágosítanám hogy mi az élet. És miből eszik a család.
2010. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Rájött, hogy eltartottként is neki áll a zászló. Aki a mai világban ilyen indokkal otthagyja a munkahelyét,semmirekellő, lusta disznó. Visszaküldeném az anyjához.
2010. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki, hogy először is, ha az egész családot érintő döntést hoz, azt beszélje meg velem, és miután megállapodtunk, utána lépjen, másrészt meg csak akkor hagyjon ott egy munkahelyet, ha talált egy másikat, ami jobban megfelel számára,és oda rögtön át is mehet.

Valószínűleg rosszul választott szakmát,és nem szereti, amit csinál, ez is lehet a baj. Iratkozzon be egy olyan tanfolyamra vagy hasonlóra, amihez kedvet érez, de azért el is tud benne helyezkedni. Ugyanakkor mindezt munka mellett: Te nem vagy köteles hosszútávon viselni annak következményeit, hogy ő nem találja önmagát (Tom a Született feleségekből, Az egy gáz alak...)

És ha mégis újra munkanélküli lesz, nem "heverészni" fog, hanem akkor szépen megcsinálja a házimunka és a gyerekkel kapcsolatos teendők oroszlánrészét. (Ha mindketten dolgoztok, ugye csak a fele jut rá.)

29/N

2010. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Elmagyaráznám neki, hogy az ember manapság örül ha dolgozik,akár mennyi is legyen az.Nem ő az egyetlen, nem fog belehalni.
2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szépen kidobod és mehet a pi**ába. Mi az, hogy nem tetszik? Ez nem hímringyó álom! Hol él? Örüljön, hogy egyáltalán van munkája!

Persze majd te fogod eltartani, nem?


Ha mindenképpen munkahelyet akar váltani, azt csak úgy teheti meg, ha másnap már biztosítva van az új munkahelye!

Különben repülőőőő:S

Ez van. Link alak a férjed és nincs semmi kötelességtudata.


Rakd ki, ha ezt így pofátlanul meg meri csinálni!

26.L

2010. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Rakd ki a szűrét, ha ő nem megy te költöz egy rokonhoz, ha elfogy a pénze és nem lesz mit kajálni észbe kap.
2010. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

akkor közölném,hogy külön kassza,ennyi a rezsi,kérem a felét,gyerekre egy honapban x ezer megy el,ennek is kérem a felét,ha már ketten csináltuk,kaját meg oldja meg magának...

ha ezt meg tudja csinálni,akkor ok,ne dolgozzon...


(bár már én ott huznám a számat,hogy mi az hogy engem nem kérdez meg...már nnem csak saját magáért felelős,hanem egy gyerekért is...)

2010. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Azt mondanám, jó, akkor költözöl.
2010. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Okosan gondolkodnék. Mérlegelném, hogy én+gyerekem hogyan jönnénk ki legjobban, minden szempontból. Nem biztos, hogy csak úgy kidobhatod, nem derült ki a helyzeted a kérdésből. És az is számít, hogy a közös fiatok életében ez mennyire okozna törést.

Jobb esetben egyezségre kellene vele jutni. Megbeszélni a családon belüli terhek elosztását, amiért vállalnia kell a felelősséget. És azt, hogyha nem akar dolgozni, akkor miből képzeli a hitelfizetést. Ha nem dolgozik, sem tudsz mit tenni, akkor körülnéznék, hova tovább, mi a legjobb nekem+gyerekemnek. Hová tudnál menni, vannak-e szülők, akik segítenek...stb.

Rosszabb esetben, tehát ha anyagilag nem jönnél ki jobban, ha elküldöd, ha nem tudnád egyedül megoldani a gyerek eltartását+dolgozni is, tehát mégis csak a segítségére szorulsz, akkor nem tudod "kidobni", de akkor is tudnám, hogy amit vállalok, azt miért teszem, és szememet nyitva hagyva ez nem fog örökké tartani.

2010. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!