Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Karácsony és Halottak napja?...

Karácsony és Halottak napja? Szerintetek van bennük valami közös?

Figyelt kérdés

Hogyan jellemeznétek a két ünnepet?..A Halottak napja lehet olyan meghitt ünnepünk mint a karácsony?

=/


2010. febr. 1. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A két ünnep - a gyertyák gyújtásán kívül - talán annyiban közös, hogy ezeken a napokon mégjobban fáj azok hiánya, akiket elveszítettünk. A meghitt szó nálam pozitív jelentésű, a halottak napjára viszont nem tudok csak szomorúan gondolni.
2010. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a halottak napján van apukámnak a születésnapja.Ez nekem meghitt ünnep a halottainkról meg nem csak ezen a napon emlékezek meg....
2010. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.. mind a kettőt utálom.

Amúgy szerintem pont hogy ez a két ünnep ellentétes.

Az egyiken örülünk, hogy azokkal lehetünk, akiket szeretünk. A másikon pedig sajnáljuk, hogy már nem lehetünk azokkal, akiket szerettünk.

2010. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nekem az anyai nagymamám -- akit nem is ismer7tem, mert elvitte a szívroham -- aludt el örökre halottak napján.

Kétségtelen, hogy ez a két ünnep a karácsonnyal előhozza bennünk a hiányérzetet, ilyenkor mindig megemlékezünk róluk. (Már amikor tartunk karácsonyt, ugyanis a hangulatot sajnos bizonyos családtagjaink képesek érzéketlenségükkel elrontani.) Mindkét alkalommal van gyertyagyújtás, néhány közös ima. Személy szerint mindkét ünnepnek megvan a maga szépsége, meghittsége.

Halottak napján én személy szerint örülök, hogy a zord novemberben kimehetek a temetőbe, és gyertyát gyújthatok érettük, akiket szerettem, ill. őseimért akiket ugyan nem is ismerhettem, mégis, tudom, hogy kiktől vagyok, kiknek a leszármazottja.

Egyvalakiért azonban mindig sírok, és ő az anyai nagypapám, aki erdőszélen lakott idilli környezetben a Bakony szívében. Igen vallásos, jó ember volt. Imádtam nála tölteni a szüneteket, nyarat, hideg téli estéket a jól befűtött szobában. Nélküle vhogy nem az igazi számomra már a Karácsony. Ha őrá gondolok, mindig kisfiúnak érzem magam, elszorul a szívem, és patakokba folynak a könnyeim, aközben beszélgetek vele a sírjánál, vagy bárhol.


28/F

2010. febr. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!