Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Őri vezetéknév milyen eredetű?...

Őri vezetéknév milyen eredetű? Magyarorszagon milyen gyakori?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 19:58
 1/5 Ori Peter válasza:
Szia tesó :))
2014. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őr -település


Egykori lakosai gyepűőrök (határőrök) voltak. A település neve lakosainak határőri foglalkozását őrzi nevében,mivel az egykori lakosság kötelessége volt a gyepűk őrzése.(Ilyen gyepűőrző település volt még például Szilágy megyében Szamosőrmező, Vas vármegyében Felsőőr és Alsóőr, Zemplén vármegyében Őrmező is.

Más feltételezés szerint a települést az Őry család alapította, és a nevét a családról kapta.

Elképzelhető mindegyik változat sőt az Őrség (Vas megyei Bucsu határátkelőtől kb 32 km-re melletti osztrák területen lévő Oberwart: Felsőőr település -magyar neve.. alapján is lehet Őri-származású

Halottam olyanról is, amikor az "apátlan-anyátlan " (nem árva) -talált- gyermekeket a megtalálás helyéről, idejéről is elnevezhetik. pl nyári. Őr településen :Őri Pest: Pesti - de ezek is- csupán feltételezések..

2014. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon milyen gyakori?(Őri vezetéknév)


Talán, a KSH vagy az Országos Levéltár a megmondhatója....

Gondolom, nem "ingyenes szolgáltatás"..

Például a Választási Iroda is tudhatja (Népességnyilvántartás is)

Gondolom, nem mindenki számára publikus adatok, de meg lehet kérdezni az illetékes hivataloktól.:vagy -vagy.. kérdezni szabad!

2014. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is Őri vagyok :)úgy látszik gyakori
2015. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Őri Gergő válasza:
Itt is egy Őri :D
2019. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!