Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Valenti vezetéknév honnan...

A Valenti vezetéknév honnan ered? A többi lent.

Figyelt kérdés
A Felmenőim közt találtam ilyen vezetéknevűt de kételkedem benne, hogy olasz lett volna (alapjáraton itáliai név) hiszen hogyan kerülhettek volna ide? Én még magyarországi olaszról nem is hallottam. Sokak szerint csak felvett név, de akkor miért olasz nevet vett fel és miért nem magyart ha külföldi is lett volna?
2014. máj. 11. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Olasz. Nyílván onnan vándoroltak be valamikor régen Magyarországra.


Felvett névként valószínűtlen, mert aki pl. zsidó származáú volt, az magyarosíttatta a nevét, hogy beilleszkedhessen. Nem olaszt választott volna.

2014. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez nagyon érdekes, köszönöm :)
2014. máj. 11. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:

ez olasz név azon belül szicíliai

[link]

2014. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oh nagyon köszönöm! :D örülök neki, hogy ilyen felmenőm is van. nem gondoltam volna :)
2014. máj. 11. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:

ugye milyen érdekes?

üdv az olaszok között(én is olasz származású vagyok)

szerintem am Magyarországon van egy pár olasz név,nem is olyan ritkák az olasz származásúak

am az is lehet hogy Mátyás király idejéből való vagy a 17.,18.19. században jöttek be

2014. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi :) megtisztelsz!
2014. máj. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!