Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki tudná megmondani hogy a...

Anabellamy kérdése:

Ki tudná megmondani hogy a Krutilla vezetéknév milyen eredetű?

Figyelt kérdés
rákerestem már de sehol nem írnak róla semmit.
2014. máj. 8. 18:16
 1/9 anonim válasza:
olaszos hangzása van, de szerintem inkább szláv eredetű.
2014. máj. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást.Papám azt mondta régen hogy német eredetű.csak szerettem volna ha más is ezt írja hogy meggyőződjek róla hogy tényleg német-e.de akkor mostmár teljes homályba vagyok ezzel kapcsolatban.A neten nem írnak semmit róla:S
2014. máj. 9. 13:46
 3/9 anonim válasza:
hát figyelj én sem tudom 100%-ig de ha papád ismeri a családotok származását, afelett nekem is fejet kell hajtanom :) ha megengedsz egy személyes dolgot, az én nagyapám pl Simon amire sokan azt mondanák, hogy magyar. én sem gondoltam volna, hogy sváb felmenőkkel rendelkezik. szóval akár lehet német is a Krutilla... hasonló német név egyébként van ami nem tipikus németes például a Fallada.
2014. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem hát úgy látszik igy soha nem fogok sokat megtudni kéne egy csaladfakutató.És a Gyöngyösi vezetéknévről gyöngyössel kapcsolatos? tudnál mondani valamit róla?
2014. máj. 9. 14:44
 5/9 anonim válasza:
Ha érdekel a dolog így van keress fel egy családfakutatót ő mégis csak szakértő. egyébként levéltárakban magad is kutakodhatsz. időigényes, de hátha találsz érdekes dolgokat. ha gyöngyös közelében laksz lehetséges, de ez egyáltalán nem biztos. én is ismerek Gyöngyösi nevűt szóval nem helyhez kötött.
2014. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:

Törpilla unokatesója. De lehet a rokonságban Szörnyella de Frász is. ☺

(Bocs, tudom, hogy ez bunkóság volt, de kikívánkozott)

Amúgy szerintem elrontott olasz. Amerikában már a XVIII. száazadtól előfordul, ott nézz utána a Genealogy databázisban. ezt magad is tudod.

2014. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy sváb eredetű név. szerintem tót vagy palóc , esetleg 1 elírt név, és nem lelni az eredetét.Ha sváb lenne akkor talán Krutner lenne.
2014. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
7-es, oszt mond mán meg palócúl mit jelent? :-)
2014. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ozmosis válasza:
2019. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!