Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szoktad rendezgetni/nézegetni...

Szoktad rendezgetni/nézegetni a régi családi fotókat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem nézegetem a képeket, mert nincs szükségem képekre ahhoz, hogy az emlékeket felidézzem. A képek egy része már be van szkennelve, fenn van a gépen, aztán kész. A fotóalbumokat nem szeretem, mert csak a helyet foglalja, de a képeket nincs szívem a szemétbe dobni. Az igazság az, hogy a családi fotók többsége olyan embereket ábrázol, akiket nem is ismerek, pl. a dédszüleim testvéreinek leszármazottait. Semmi kapcsolatom nincs velük, nem tartom őket rokonoknak. Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel a fura hozzáállással, de én pl. még az esküvőmre sem hívattam fotóst. Minek? Vannak képek, mert mások csináltak, abból kaptunk, így is több lett, mint kellett volna... Szóval engem teljesen hidegen hagynak a fényképek.
2009. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Nagyritkán annyi lehetőség van azokban a képekben:Nagyapám tiszta keresztapa,a nyugati fronton volt.A parancsnok egyszer jött és mondta jobbra amerika balra szovjetek...
2009. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez a puzzle-dolog nagyon aranyos!

Szerintem is érdemes megőrízni őket számítógépen, mégis sokkal jobb a kezedben tartani a képet.

Apu sajnos 4 éves koromban meghalt. Kisebb koromban nagyon sokszor nézegettem a képeinket, hogy kicsit enyhítsem a hiányát. A képek nélkül ma már nem emlékeznék az arcára. Nagyobb koromban a képeket látva döbbentem rá, hogy miért szajkózza mindenki, hogy "Tiszta apja!". :-)

Szerintem fontos nézegetni a családi képeket, mert olyan emlékeket is eszünkbe juttathat, amit máskor nem idézünk fel. Persze, ha kellemetlen emlékeink vannak, akkor a fotók sem érnek semmit.

2009. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!