Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Innen, hogyan tovább? Hogyan...

Innen, hogyan tovább? Hogyan lépjek tovább?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kutatni a családfámat. Anyai ágon eljutottam nagymamám szüleihez. Náluk annál akadtam meg, hogy nem tudom a nagymamám apukájának a keresztnevét és innen sehova nem tudok tovább lépni. A nagyim anyukájának a vezeték nevét sikerült kiderítenem a temetőből. Tudom ez így kicsit morbidan hangzik, de csak így tudtam.

Apai ágon rosszabb a helyzet. Édesapámnak több testvére is van és ott a gyerekeiknél már belekavarodok a vezetéknevekbe. Nála a szüleiig jutottam és ott megállt a tudományom. Azt se tudom, hogy az apukájának vagy az anyukájának vannak, vagy voltak testvérei egyáltalán.

Próbáltam kérdezgetni a rokonokat, de nagyon titokzatosak mind a két oldalról.

Hogyan tovább?


2011. aug. 8. 18:24
 1/1 anonim válasza:

Hát, elakadtál ebben mi érdemben nem tudunk segíteni sajnos...

Írtad, hogy apudnak sok testvére volt, így sok (első-)unokatestvéred lehet. Talán velük felvehetnéd a kapcsolatot, hátha ők többet tudnak. Érdemes az apud öccse/bátyja vonalán elindulni, hiszen a vezetéknevetek alapból egyezik.

Érdekes, én sosem kutattam, mégis tudom az üknagyszülőkig név szerint, afölött hely szerint. De biztos azért, mert egy kis faluban "mindenki tud mindent".

Sok sikert kívánok!

2011. aug. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!