Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy mondjam el anyámnak?

Hogy mondjam el anyámnak?

Figyelt kérdés
Nem valami jó az anyukámmal a kapcsolatom ráadásul nagyon aggódós típus, tudom hogy általában minden anya aggódik a gyerekéért de az enyém már kissé túlzásba viszi azt hiszem. Valószínűleg nem bízik meg bennem annyira de ez zavar. Nem vagyok se egy hülye kis pi** a aki csak az öltözködéssel vagy a sminkel foglalkozik persze azt sem hanyagolom el de egyébként rengeteget olvasok és szabadidőmben a fizikáról és a matekról olvasgatok a neten de ha meglát a gép előtt egyből elkezd piszkálni hogy csak chatelgetek meg mit tudom én ahelyett hogy tanulnék vagy valami és persze nem hallgat végig hogy elmondjam nem csak chatelek vagy facebookozom(a facebook szerintem amúgy meg szörnyű fönt sem vagyok mondanom sem kell ezt sem hiszi el..). Az osztálytársnőim viszont h*lye k*** ák de nem is barátkozom velük, teljesen félreismer az anyukám és nem tudom hogy lehetne ezen javítani, igazából nekem az lenne itt a fő problémám jelenleg hogy van egy srác akivel alakul valami találkozgatom vele de nem merem elmondani anyukámnak. Főleg mert a srác 18 éves én meg 14 vagyok.. de amúgy azzal ő is egyetért hogy koromhoz képest érett vagyok. Volt már barátom 1ről tudott is.. De azt is úgy közöltem vele hogy ültünk a kocsiba anya vezetett természetesen :P és mellettem hátul ott ült a barátnőm és segített elmagyarázni anyámnak hogy van ez a fiú. Nos nekem az a barátnőm már nincs itt és más barátnőm nem nagyon van inkább csak fiúkkal barátkozom de ők is csak ilyen haver szinten vannak kicsit antiszociális lettem az elmúlt időben.16 éves volt az a barátom akit bemutattam neki és már annak sem örült túlzottan. Nem is tudom elmondjam e neki ezt a srácot mert a vége úgy is az lenen hogy mutassam be neki de akkor inkább dobnám a srácot komolyan mondom.. Rendes fiú okos és nem az a bunkó p*cs ráadásul nem is ilyen divatfiú. hiába mondanám neki látni akarná... szerintetek mit tegyek?
2011. jan. 29. 03:27
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Egyszerűen csak kérdezd meg tőle, hogy mikor mutathatod be az új barátodat. Mondjuk olyankor, amikor éppen együtt dolgoztok valamin a konyhában, és jó a hangulat.
2011. jan. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát én biztos nem örülnék neki, ha a 14 éves lányomnak 18 éves barátja lenne. Később a 4 év korkülönbség már nem sok, de te bármennyire is komolyabb vagy a korodnál, akkor is még kislány vagy.
2011. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Te még nagyon gyerek vagy,nem lenne szabad tőled négy évvel idősebb /már felnőtt férfival/ komolyabb kapcsolatot kezdened.

Testileg valószínűleg alkalmas vagy rá,de lelkileg aligha.

Várj még néhány évet,nem maradsz le semmiről.

2011. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ArankaAry válasza:

Az első válaszadóval egyet értek:).próbáld megtalálni a jó alkalmat

Viszont az előttem lévő emberkével aligha értek egyet.....

szerintem igeneis belemehetsz ebbe a kapcsolatba, mert ha van annyira értelmes feje a csávónak, h tudja: EGY KAPCSOLAT NEM CSAK SZ*XBŐL ÁLL...akkor sz*x nélkül is lehet komolyabb kapcsolatotok...ha mégis azt akarná, én a helyedben nemet mondanék (én is 14 vagyok)...avval még várj, akármennyire is szeretitek egymást!!! ha szeret akkor megérti és meg is vár!!!

és ne várj( ahogy mondja az előző), ha egy ilyen kincsre akadtál :)..mert még ellopják:)

2011. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még csak 14 éves vagy, de a leveled alapján nagyon értelmes vagy a korodhoz képest. Ha anyukád egy kicsit is ismerne, akkor ez nem is lenne gond,ugye. Én adnék neked egy esélyt, ha ez számít valamit.

Szerintem mindenképpen mond el neki, hogy mi a helyzet, és érvelj a jó jegyeiddel, és hogy többre tartod magadat annál, mintsem, hülyeséget csinálj 14 éves fejjel.

A legjobb védekezés sokszor a támadás!

Kérdezd meg tőle, hogy:

Miért nem bízol meg bennem? Visszaéltem valaha is a bizalmaddal? Anya, ismersz te engem egyáltalán? Miért gondolsz rólam ilyen rosszakat? Szerinted én rossz vagyok?

2011. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Amikor én ennyi idős voltam Anyukámmal nagyon jó volt a kapcsolatunk, ez azért is lehetett így mivel tudtam, hogy ő az az ember aki annyira szeret, hogy mindig csak jót akar nekem. Próbáld neki elmondani, hogy neked mindig az ő véleménye fog számítani, azért mert szeret, nem akar neked rosszat és még több tapasztalata is van nálad. Viszont kérd meg, hogy ő is bízzon benned annyira, hogy nem vádolgat, mert ha bármi adódik úgyis vele fogod megbeszélni. A kamaszok szülei mindig csak a rosszat tudják feltételezni a mai hírek, ismeretek alapján. Mondd el neki, hogy szerinted ő jó anya és a barátnődnek is tekinted, mert ő mindig melletted áll. Biztatni kell, hogy jól nevelt és az ő véleménye lesz mindig az első amit megfogadsz. Kérd meg, hogy türelmesen hallgasson végig, ha szeretnél valamit elmondani, mert tudod, hogy félt, de te csak akkor leszel boldog, ha vele tudod megbeszélni a dolgokat.
2011. jan. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom... nekem a kérdésedből az jött le, hogy te csöppet sem vagy érettebb a korodnál. tipikus 14 éves felfogás, hogy akkor vagy érett, ha nem facebook-ozol, meg elolvasol néha egy-egy matekról szóló könyvet, és alapból az egész stílusodból arra következtettem már az elején, hogy tényleg nem lehetsz több 14 évesnél (hidd el, nem szégyen vesszőket és egyéb nyelvtani szabályokat használni).


Másrészt, 14 évesen még ahhoz is fiatal vagy, hogy barátod legyen (pedig nem vagyok konzervatív, de én is voltam ennyi idős), nemhogy egy 18 évessel.... Lehet okos, jófej ésatöbbi, nyilván te ilyennek látod; de egy 18 éves akkor is 18 marad, és az a négy év hatalmas szakadék.Mellesleg ennyi idősen, ahogy tapasztaltam, a fiúk igencsak kiröhögik egymást, ha valakinek még kislány-barátnője van, szóval ne légy biztos abban, hogy nem csak szédít.


Nem bántani akarlak, de tényleg gyerek vagy még, főleg egy ekkora sráchoz.

2011. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azon ne csodálkozz, hogy anyukád látni szeretné a fiút, akivel jársz. Az lenne furcsa, ha nem így lenne. Ha fiú valóban olyan rendes gyerek, ahogy írod, akkor ezt anyukád is látni fogja és nem hiszem, hogy ellenezné a barátságot. Ha elvárod anyukádtól, hogy bízzon benned, akkor őszintén beszélj meg vele mindent, ne legyenek előtte titkaid. Nem is lesznek, ha nem teszel meggondolatlanul olyat, amire még bőven ráérsz. A korkülönbséget én nem tartanám túl nagynak, ha a fiú tisztességes érzelmeket táplál irántad és nem csak a szexet keresi. Te 14 évesen - bármilyen érettnek is tartod magad - se menj bele olyan kapcsolatba, ahol a fiú ezt elvárja tőled.

Vigyázz arra is, hogy a tanulás rovására se menjen ez a kapcsolat, mert az is jó ok arra, hogy ellenezzék.

Nekem is udvaroltak 14 éves koromban is pár évvel idősebb fiúk, mégis szűz maradtam 19 éves koromig. És nem maradtam le semmiről!

2011. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megértem, én sem akarná ha lenne egy 14 éves lányom hogy egy 18 éves fiúval járjon, viszont nagyon régóta ismerem ezt a srácot és nem akarom hogy a kor vagy anyám miatt lemondani róla. Mivel ti idősebbek vagytok és tapasztaltabbak meg kéne fogadnom a tanácsaitokat. De nem fogom, mert nem azt akarom ha meg balul sül el az én hibám tanulok belőle. Megpróbálom anyukámmal megbeszélni valahogy csak még nem tudom hogyan kezdjek bele, apának mindet sokkal könnyebben eltudtam mondani de anyával sajnos nem megy ilyen egyszerűen.
2011. jan. 29. 13:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy egy 14 éves fiú is lehet nagyon rámenős, és egy 18 éves is lehet visszafogottabb.
2011. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!