Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha googliban és az etimológiai...

Ha googliban és az etimológiai szótárban nem találtam, akkor hol lehet még?

Figyelt kérdés
A családnevem eredetének és jelentésének szeretnék utána járni, de nem tudom, hol keressem. Googlival kezdtem, aztán etimológiai szótárral, de most elakadtam.
2010. okt. 28. 14:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Már csak egy kérdésem lenne, hogy az ilyen dokumentumokhoz, hogyan férhetnék valahogy hozzá?
2010. okt. 28. 18:39
 12/14 anonim ***** válasza:
ugyanakkor írtunk, beszúrtam:)
2010. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már elküldted, csak fáziskésésben vagyok.:) De ha nem csak internetet szeretnék használni, akkor merre kell indulnom? Van valami intézmény vagy valami, ahol gyűjtik ezeket az iratokat?
2010. okt. 28. 18:44
 14/14 anonim ***** válasza:
Levéltárban célszerű keresgélni! Én hasonló cipőben voltam 16-17 évesen, most 26 vagyok és elég jól képbe kerültem:) Ugyan így német név, meg csomó kérdőjel... Érdemes körbekérdezni a családot, hogy ki miről tud, összeírni mondjuk az adatokat nagyapáig, dédapáig, aztán ezekkel az adatokkal már el lehet indulni! Település, szül hely. & év után tudsz keresni. Bemész a hozzád legközelebb lévő levéltárba, elmondod mit szeretnél, kapsz kutatójegyet, teljesen ingyenes minden! Esetleg, ha az ősök más megyében (vagy vármegyében) éltek korábban, lehetőség van rá, hogy mikrofilmen megrendeld a Magyar Országos Levéltárból (viszont ezt már pénzért, posta meg stb). Létezik rengeteg féle összeírás, azokból is tájékozódhatsz... viszont ugye ezt mind személyesen, mert neten elég korlátozottak a lehetőségek.
2010. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!