Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vannak érdekes nagyapa-dédna...

Vannak érdekes nagyapa-dédnagyapa történeteitek?

Figyelt kérdés

Apai ágon:


A dédnagyapám egy zalai kis faluban született,ott is halt meg, igazából egész életét ott élte le,

el se hagyta azt a falut.


Földművelésből,állatartásból élt,és a családi gazdalkodást a fiának( nagyapámnak) kellett volna továbbvinnie,ezt a sorsot szánta neki,sőt már megvolt,hogy nagyapámnak a faluból melyik lányt adják hozzá.


Nagyapám 16-17 éves lehetett mikor dacolva a neki szánt sorsával az egyik éjszaka közepén elszökött otthonról, és pesten kezdett el dolgozni egy gyárban.

( Különben így látatlanban is nagyon büszke vagyok rá)

Pár év múlva pesten ismerte meg a nagymamámat.


Nagyapámmal kapcsolatban van még egy érdekes történet.

1956-ban 18 éves sorkatona volt.


Épp kimenőn volt a szüleinél a zalai faluban,mikor kitört a forradalom

( addigra már a szülei is megbékéltek vele hogy nem fog gazdálkodni)


Szóval ott volt zalában a faluban és egy helyi nagy kommusista,mikor kitört a forradalom,hirtelen forradalmárra változott és részegen egy pisztollyal a kezében a dédszüleim portájához/házához ment,hogy agyon lövi azt a "kommunista"gyereket

(nagyapámat)


Állítólag nagyapámat a ház mögötti szénaboglyában rejtegették el.



2023. máj. 23. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is rengeteg történetem van, de én ha leírom azzal nem tudom aztvisszaadni mint mikor nekem mesélték szóban.
2023. máj. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dédnagypapám elment harcolni az 1. világháborúba és orosz fogságba esett. Amikor kitört a forradalom 1917-ben, akkor az orosz kommunisták kiszabadították őket és választhattak, hogy vagy harcolnak a vörösök oldalán vagy kivégzik őket. Harcolt a vörösök oldalán ezért az orosz polgárháborúban. A háború végével hazatért Magyarországra. A két világháború között kapott kitüntetést Horthytól az 1. világháborúban való részvételéért.


1942-ben behívták a keleti frontra a 2. magyar hadseregbe, de amikor meglátták, hogy már kopaszodó kis öregember volt, akkor a toborzótiszt inkább azt mondta, hogy nem kell mennie és így túlélte. A rákosi rendszerben pedig kapott kitüntetést a kommunistáktól is azért, mert igazolni tudta, hogy 30 évvel korábban harcolt az orosz polgárháborúban is a vörösök oldalán.

2023. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!