Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy kell családfát készíteni,...

Hogy kell családfát készíteni, ki kerül a "fatörzsbe"?

Figyelt kérdés

A legkisebb fiamnak szeretnék,de még sose csináltam ilyent.Van a törzsön egy hely,majd jobbra és balra is egy egy ág,azon 3-3 hely..Ezekből jön 2-2 ág.Az egyik ágból jön a "fő",majd abból 4,a másik ágából a főből még 2-illetve a másik oldalon ugyan így,csak több kevesebb "hellyel"

nos,ki hogy követi egymást?2 gyermekem van,és 2 testvérem,a férjemnek meg 2igazi és 4féltestvére.


2010. szept. 22. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
2010. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Én csináltam..

Mivel csak a nagyszüleimmel tudtam beszélni így az ő szüleivel kezdtem a családfát.

Rajzoltam egy fatörzset jobbra és balra is 1-1 vastag ággal.Innen indult az egész.Az egyik ágon az apai dédszüleim a másikon az anyai dédszüleim..A dédszüleim ágánál újabb ágakat csináltam ahová a dédszüleim gyerekei kerültek,köztük a nagyszüleim is..Majd jöttek az ő gyerekei,és azoknak a gyerekei,persze ezek újabb ágakat jelentettek..Az én családfám most úgy néz ki,mintha a fa egyik részét érte volna a nap..Az apai családomnál sokkal kevesebb utód lett,mint az anyainál..Sajnos még mindig hiányos,mert a nagyszüleim testvéreiről szinte semmit nem tudok,csak a nevüket..Az apai nagyszüleimnél,meg hiába volt 3 gyermek (apukám testvérei) ott csak apukám élte túl,úgy,hogy utódai lettek(vagyis mi 3-an) Anyai nagyszüleim például 17 gyermeket nemzettek..Na itt bőven vannak ágacskák...

Egyébként állandóan írogatom,javítom,pótolom..A fiam nem nagyon foglalkozik vele,de a testvérem lánya már megígérte,hogyha egyszer meghalok,ő tovább viszi..és úgy intézi majd,hogy utána is vigye tovább majd egy utód..

Igaz nekünk még nem ér sokat,de lehet,hogy az az utód aki 2250-ben fog születni,neki már szenzáció lesz..(azért már nekem is jól hangzik,hogy a dédnagyapám 1865-ben született..

2010. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
2010. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
az hülyeség amit a második irt, magaddal kell kezdened és a testvéreddel, ha van
2010. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
én a [link] oldalon készítgetem a saját családom fáját :) igaz, angoltudást igényel az oldal, egy szótár csodákra képes :)
2010. szept. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindegy milyet akarsz csinálni.


Ha pl dédinek a csaladfáját akarod levezetni akkor ö fog a központban álni és ehhez veszed felfele és lefele a családot.


Ha legkisebb gyerekedböl indulsz ki, akkor öbelöle indul az egész felefele, neki lesz 1-1 anya apa rész és így tovább felfele.

2010. szept. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. Ha azt szeretnéd megtudni, hogy kik voltak az őseid, akkor magadból indulsz ki, ha viszont azt szeretnéd tudni, hogy pl. a dédnagymamádnak hány leszármazottja lett mostanra, akkor a dédiből indulsz ki :)(még jó régen a parasztemberek a szekrény oldalára szokták lejegyezni a családfát, ott az utóbbi módszert alkalmazták, aztán a gyerekek, unokák mindig bővítették :))
2010. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!