Elegem van a kötöttségből, mit tegyek?
Az a helyzet, hogy nem panaszkodom anyósékra, jó a kapcsolatunk, de...
A párom testvére down kóros és nehezen viseli a változást ( iszonyatos hisztériába tud kezdeni, ha valami nem olyan, amit megszokott). Valahogy úgy alakult, hogy a vasárnapunk kb. azzal megy el, hogy náluk ebédelünk és délután is ott vagyunk. Én meg már kezdem unni, őszintén mindig ugyanazok a témák, kaják stb... nem akarok hálátlannak tűnni, mert vendégül látnak, de kezdem ezt kicsit tehernek megélni és egyre rosszabb kedvvel megyek át. Persze megbeszélni nem lehet, mert én lennék a gonosz, aki nem veszi figyelembe egy beteg embertársa szükségleteit.
De annyira szeretnék néha kirándulni menni vagy fagyizni vagy csak tovább ágyban maradni a párommal, ahelyett, hogy anyóséknál ücsörögjek órák hosszát.
Hozzáteszem, hogy én beszélgetek anyósommal, párom eszik és elvonul másik szobába telózni, apósom alszik ebéd után.
Ezt én is nehezen viselném. Nem tűnsz hálátlannak. Gondolom dolgoztok hétköznap, a hétvégéből egy nap meg olyan kötelezettséggel telik, ami nehezedre esik-vagyis pihenés helyett egy kötelező dolgot kell tenned.
Beszélj erről a pároddal.
Mennyire súlyos a testvére állapota? Lehet vele beszélgetni?
Ha meglesz a baba, vele is ott fogtok egy napot ülni?...
De igen, gond van, mert nem tudjátok ezt megbeszélni, rendezni. Párod eszik és pihen, neki nem fáradtság, te meg jópofizol egy délutánt akkor is, ha pihenned kellene. Mi lesz, amikor már nem tudsz majd órákig üldögélni ott a nagy hasad miatt? Ha meglesz a baba, átüvölti az éjjelt, reggel meg mentek át mosolyogni?
"de kezdem ezt kicsit tehernek megélni és egyre rosszabb kedvvel megyek át."
Lehet, hogy anyosodék is érzik ezt, hogy mindig készülniük kell a fogadásotokra, csak annyira megszokott ez a helyzet, hogy észre sem vaszik. Vagy csak a megszokás hatalma. Az is lehet, hogy fellélegenétek mindannyian a változtatástól.
Eről beszélgess pároddal, hogy te mit szeretnél, mert ha nem mondod el a véleményedet akkor az azt jelenti, hogy minden rendben. És benned meg gyűl a feszültség, és majd robban. Magam tapasztalata is ez, hogy beszélgetni fontos, mindarról ami a te véleményed. Mert két különböző neveltetésű embernek szükség együvé vállni, ami néha nem is olyan könnyű, de ha van szerelem, (szeretet) akkor minden megoldodik. Az élet megoldja.
Ha magadért eddig nem álltál ki, akkor most kell, a baba miatt. Volt dolgom különböző erősségű értelmi sérültekkel, tudnak agresszívek lenni, a legváratlanabb szituációkban. Szeretnéd ennek kitenni a kisbabát is? Oké, az első 6 hetet mondjuk kivárjátok a látogatással. És akkor onnantól a gyerkőc felnőtté válásáig nem lehet beiktatni egy állatkertet, játszóházat, random fagyizást, stb, mert menni kell anyósékhoz? És oda kell vinned a pár hetes kisbabát egy kiszámíthatatlan, beteg felnőtthöz? Nem, nem, nem és nem.
Kifejezetten szeretem egyébként a fogyatékkal élőket, hatalmas szívük van és szeretek velük lenni (önkénteskedtem sokszor otthonokban), de meg sem fordulna a fejemben, hogy a lányaimat egy bizonyos kor előtt a közelükbe vigyem. Édesanya leszel, állj a sarkadra! Meg kell értenie mindenkinek, hogy mostantól ti hárman lesztek a szűk család és ha úgy alakul, lehet látogatni a többieket, de innentől ti osztjátok be az időtöket.
Bátorság! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!