Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom elvárja tőlem az...

Az anyósom elvárja tőlem az állandó segítséget. Ötlet, javaslat? Esetleg jár valaki hasonló cipőben? Részletek lent.32/F

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne, hogy egyszerűen képtelenség az anyósomat kezelni. Állandó feladatokat talál ki, amiben kikéri az én, és a feleségem segítségét. Így gyakorlatilag nincs egy szabad hétvégénk, állandóan leköt minket valami pitiáner munkával, hogy neki abban segíteni kell. Mit tegyek ez esetben? Összeveszni nem szeretnék vele, ám kezd betelni a hócipőm az ingyenmunkától, kihasználás tényétől.

2017. ápr. 24. 23:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Örök igazság: csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.

Egy hatrorzott nem , és kész.

2017. ápr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Márpedig az egyetlen megoldás, hogy szólsz neki. Először nyilván békésen, de ha nem lesz foganatja, akkor bizony erélyesen, még akkor is, ha megsértődik. És természetesen nem mész segíteni!

Az én anyósomra is oda kell figyelni ilyen szempontból, mert szereti kihasználni a férjem jólelkűségét. Most kapásból 3 hétvégénk le van fixálva segítség miatt, ráadásul ugye ez azt is jelenti, hogy nem tud a férjem sem pihenni hétvégén. Én már tudom is, hogy ha véletlenül még valamit kitalál mondjuk egy 4. hétvégére, akkor le fogjuk állítani, nem fogjuk tűrni, hogy minden hétvégére programot csinál. De mondjuk nálunk csak időnként indul be ilyen téren.

2017. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Kicsit összekavarodtam, ha a feleséged anyukája, akkor elsősorban a feleséged szóljon neki, ne te, mert te leszel a rossz.
2017. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk is ez volt. Egy két sértődés aztán leállt:) Elkönyvelte hogy én bszok segíteni és besértődött. Aztán elmeséltem hogy a bajban segítek de ingyen csicska nem vagyok. Baj szerencsére nem volt, azóta lenyugodott.
2017. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Lehet nemet mondani is néha. “Mama nem tudunk menni ezen a hétvégén de a jövö héten megcsinálom.”

A család az család segíteni kell. Egyedül van gondolom jó neki ha ott vagytok! Kèrd meg csinálja meg a kedvenc kajád amíg segítesz.. én tuti szilvás gombócot kérnék! Haha :) jól esik az öregeknek ha még úgy érzik szükség van rájuk.. persze tudom jobb lenne otthon sörözni és vakaródzni de mégis…

2021. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
10%
14-es aki b@szik segíteni. Igen.. neked csak akkor lesz jó az anyós mikor majd az örökségért tartjátok a kezeteket! Hál Istennek nem ilyennek neveltem a gyerekeim…
2021. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!