Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan szoktassam le anyósomat...

Hogyan szoktassam le anyósomat arról, hogy azt mondja az 1 éves gyerekemnek, hogy picsog? Pl ne picsogj, azt a kislányok csinaljak stb (fiam van) pl akkor amikor elesik és faj neki

Figyelt kérdés

Egyébként nem vagyunk jó kapcsolatban, a gyerek nevelésébe azt hiszi, van beleszólása

Pl hagyjuk sírni a gyereket, ne a nyúl vigye a puskát, mert ravasz és kihasználja és mindig az lesz amit ő akar stb.



szept. 9. 14:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%

Próbáltad neki mondani, hogy így nem szabad gyereket nevelni, mert akármilyen kicsike, felfoghassa és a mentális egészségére kihatással is lehet az, hogy így bánik vele. Magyarázd el neki, hogy majd az érzelmeit nem fogja normálisan tudni kezelni a gyerek, mindent le fog nyelni, mert egy kislánynak szabad csak sírni.

Férjeddel is vajon így bánt? Mert az nagy baj akkor.

szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lenne a férjeddel együtt, hogy lássa egy csapat vagytok, vagy a férjed mondja, hogy ne te legyél a gonosz meny: “Anyuka tudjuk, hogy jót akarsz, de a mi fiunkat a saját nevelési elveink szerint szeretnénk nevelni, és mi úgy gondoljuk, hogy a fiúk is kifejezhetik az érzéseiket. Köszönjük szépen, hogy ezt tiszteletben tartod!” Ha ez nem szimpi, es csak a picsogas szo a lenyeg, akkor is, asszertiv hatarhuzas. “Anyuka, szeretnénk, ha nem használnád ezt a szót Pistikére, nem szeretnénk, ha eltanulná. Köszönjük, hogy megérted.” Neki all feljebb: “Köszönjük anyuka, de mi tudjuk mi a jó a kisfiunknak! Ragaszkodunk hozzá, hogy ne használd ezt a szót/ hagyd őt, hadd fejezze ki az érzéseit!” Tovabb pampog.. “ Nem baj anyuka, ha szerinted elrontjuk, mi így tartjuk helyesnek. Ha nem tudod elfogadni a szabályainkat, nem tudjuk áthozni Pistikét, pedig annyira szereti a főztödet/szeret titeket.” 32/ n
szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Awatpr0 ***** válasza:
91%

Ha rosszban vagytok akkor szerintem sehogy.

Arra fog gondolni, hogy ki vagy te hogy beszólj neki.


Próbáltad amúgy neki higgadtan elmagyarázni, hogy nem szereted ha ezt mondja a gyerekednek?

szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Férjemmel is így bánt, egy nárcisztikus lett. :(

Én “tanitgatom” egy kapcsolatban mi faj egy embernek.. 35 éves korába ..

köszi minden válasz segítség eddig

szept. 9. 15:17
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok, gondoltam egyből... Melletted áll legalább? Egy annyira kéne mint amennyire leírják a felettem lévők, hogy lássa anyuka, hogy a pici fia se lássa jónak a viselkedését.
szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha a férjed 35, anyosod kb 55, őt már nem fogod megvaltoztatni. Ha nem vagytok jó kapcsolatban, nem kell vele gyakran találkozni. A picsog amúgy nem szitokszó, a gyereknek semmi baja nem lesz tőle, de ha annyira zavar, akkor minden alkalommal szólsz miatta.
szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki a lent linkelt videót, hogy mostanában ez a tudomány álláspontja a gyerek felvételével kapcsolatban. És te nem szeretnél maradi lenni...

https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%

#6, hogy a fenébe ne lenne baja a gyereknek? Már egy nárcisztikust felnevelt az a nyanya, nehogy már más gyerekét is annak nevelné... Ne picsogj mert a lányok szoktak csak=neked ezt nem szabad, mert te férfi vagy, és neked érzelemnek leghalványabb emléke nem szabad az agyadon átfusson, csak a lányoknak szabad ilyent.

Egy gyereket nem arra tanítunk hogy elnyomja az érzéseit , ha fiú, ha lány, hanem arra, hogy tudja hogy hogy kell feldolgozni a fájdalmat.

szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

8


Nem latom sehol hogy együtt élnének, ergo a mama nem fogja q gyereket nevelni. Anyuka meg apuka neveli és mindkettő képes szólni, ha valami nem tetszik.

szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
9: "a gyerek nevelésébe azt hiszi, van beleszólása" ergo, ő nevelné a gyereket. Lehet nem velük él, de biztos találkoznak hetente akár többször is. Az is bőven elég. Nekem is nagyanyám és miatta apám is ilyen volt, 14 éves koromig nem voltam hajlandó sírni se, mert azt hittem nem szabad azt nekem. Csak annyi a baj, hogy csaj vagyok. És azt mondta mindig hogy csak a gyenge ember sír, és akinek baj van az emeleten. Amikor elkezdtem internetet használni akkor jöttem rá, hogy nem velem van a baj. Szóval igen, ha be tudja folyásolni a fiát az anyós és sokszor találkoznak, hatással van a gyerekre nagyon is.
szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!