Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Már nemtudom mit tegyek?

Már nemtudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. A családja eleinte kedves volt. Aztán minden egyre durvább lett. Elkezdtem bezárkózni és odafigyelni mit mondok nehogy baj legyen belőle. De nem segitett..mindig mikor azt hittem végre jóban vagyok velük, kiengedtem de rögtön jött a hátbaszúrás. Nagyon sok vita volt miattam hogy hagyjon el, nemvagyok hozzá való stb.

Idén karácsonykor odáig fajult a dolog hogy 24.-én nekem estek (pedig az este jól indult) és elkezdték mondani mi mindenen kéne változtatnom a kapcsolatban meg hogy nyissak feléjük és akkor megkedvelnek. Ja és persze hogyha azt látják hogy a páromat boldoggá teszem akkor ők imádni fognak. (Nemértem honnan veszik hogy nem vagyunk boldogok. Páromat megse kérdezték csak megállapították valahonnan. Amugy boldogok vagyunk. Összeköltöztünk tervezzük hogy megkéri a kezem stb) Olyan sületlenségeket vágtak a fejemhez (anyja és nagynénje ők azok akik úgy igazán szeretnek belémrúgni) hogy én biztos hogy megfogom csalni és menjek el meghogy rákell vennem páromat hogy változtasson(kicsit elhízott) és ha ez nem megy akkor csomagoljak és menjek... és ez csak a karácsonyi történet. Számtalanszor vettek a szájukra idiota okoból pl azt mondtam hogy rendszeresen használom a SÜTŐMET és nem azt hogy a SÜTŐNKET és ezért önző vagyok. Tudnék még mesélni. A lényeg az hogy ezalatt a 4 év alatt annyira befordultam mikor velük vagyok egy légtérben hogy befeszülök és néha hülyeséget mondok amivel csak mégjobban elásom magam. Párom is idegroncs miattuk folyton megvéd engem tőlük. Elkell szakadnunk de nemtudom hogyan. Hogy oldjam meg hogy ne feszengjek ennyit? Vagy tényleg csak kikéne zárnunk őket az életünkből?


Bocsi ha kicsit katyvasz de tele van a fejem elfolytott gondolatokkal...



febr. 9. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg az hogy ezalatt a 4 év alatt annyira befordultam mikor velük vagyok egy légtérben hogy befeszülök és néha hülyeséget mondok amivel csak mégjobban elásom magam."


És miért mész hozzájuk, ha így viselkednek veled???


Én nem mennék, illetve már az első alkalommal, amikor valami durvát beszóltak, felálltam volna, elköszöntem volna, és hazamentem volna.


Miért akarsz megfelelni olyan embereknek, akik bántanak, és rosszindulatúak veled?


Miért nem húzod meg az egészséges határokat az ilyenekkel szemben?

febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi gátolt meg már RÉG, hogy ne menj hozzájuk többé? Vagy neked jó, ha beléd rúgnak?
febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
3. Az ok az az hogy párom a nagynénjének dolgozik. Nagyon sokszor rángatja ide oda. Keresni akar másik munkahelyet és elszakadni mert folyamatosan az van hogy "az ő pénzéből élünk" ígyhát az van amit mond. Nem járunk át folyamatosan hozzájuk, de havi 1 családi ebédnél is görcsöl a gyomrom. Ha felhív hülyeségeket beszélek és dadogok valamien úton modon mindig hülyét csinálok magamból. Ha ő átjön parancsolgat. Ez idegesít a legjobban. A saját házamban megmondja mit csináljak.
febr. 11. 10:35
 14/22 A kérdező kommentje:
6. Mindíg kiáll értem. Nagyon sokat veszekedett a családjával miattam. Mostmár nem kell veszekedni mert egyenlőre passziv agresszivak.
febr. 11. 10:40
 15/22 A kérdező kommentje:
És amit még nem írtam le hogy páromnak nagyon sokat segített a nagynénje (💰💰💰) és ezt nem röstelli folyamatosan a fejére zúdítani. Illetve mikor összeköltöztünk akkor is sokat segített pénzel. Amikor tönkrement a kocsi segített a javíttatásban stb még tudnék mesélni. Ezért párom úgyérzi teljesítenie kell neki. Közben meg eltitkolja hogy gyógyszereket szed antidepresszánts stb. Már kész idegroncsok vagyunk. En mar csak azt varom hogy visszajelezzen a munka elmenjünk dolgozni. Én onnantól nemkell a segítsége.
febr. 11. 10:48
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Mostmár nem kell veszekedni mert egyenlőre passziv agresszivak."

Pedig a passzív agresszió csak az igazi gyomorgörcs. Mert a nyílt agresszió egyértelmű és világos. A sunyi és rejtett agressziót viszont sokkal nehezebb felismerni, sokkal könnyebben elbizonytalanít, könnyebben megkérdőjelezed magadat, hogy végül is a másik ha úgy vesszük, nem csinált semmit (az anyám hajlamos pontosan "nem csinálni semmit": levegőnek nézni, elzárkózni, tőmondatokban válaszolni hogy éreztesse, hogy milyen szomorúvá teszem őt, szándékosan bevágni a tüntető hallgatást mindenben amihez a páromnak köze van, stb. - ha meg szóvá teszem hogy miért ilyen, akkor mártír módra játszani a sértődöttet, hogy "korábban a veszekedés volt a baj, most meg már az is baj, hogy békén hagylak???")

febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16. Uhh hogy ezt mennyire átérzem. Csak nálunk az van hogy béke van mondjuk 1-3 hónapig (egy nagy veszekedés után) senki nem kér bocsánatot senki nem beszéli meg a dolgot, csak lóg a levegőben. Kedvesek vagyunk, senki nem mondja ki mit gondol. Ha valamit elcseszünk én vagy párom újra robban mindenki és kamatostól van a fejünkhöz vágva. ( Ez az elcseszés lehet bármi. Pl:. Olyat mondok amivel nem ért egyet, párom késik valamilyen munkávan tényleg bármi) a legroszabb hogy ő hozzá odamennek szemtől szembe de nekem csak a hátam mögött. Mindig csak viszahallom.
febr. 13. 20:43
 18/22 anonim ***** válasza:
Mérgező csalad. Ne tartsd veluk a kapcsolatot. Nalunk ugyanez volt. Vihettem haza barkit egy idő utan senki se volt jo nekik. Ugyanez batyamnal. Barmilyen lanyt hazavitt ha nagynenemnek nem volt szimpi tett rola h szetmenjenek. Undorito komolyan. Szerencsere mi mar 14 eve egyutt vagyunk es sajnos most is van h ferjemre rosszat mondanak
febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 De ezek szerint mégis tartod velük a kapcsolatot.
febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen mert az unokák miatt találkozunk. A gyerekekkel nagyon kedves anya. Vrle tartom egyedül. De ha kivancsi vagy anyosekkal csak a legszuksegesebb esetben tartjuk.
febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!