Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Már nemtudom mit tegyek?

Már nemtudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. A családja eleinte kedves volt. Aztán minden egyre durvább lett. Elkezdtem bezárkózni és odafigyelni mit mondok nehogy baj legyen belőle. De nem segitett..mindig mikor azt hittem végre jóban vagyok velük, kiengedtem de rögtön jött a hátbaszúrás. Nagyon sok vita volt miattam hogy hagyjon el, nemvagyok hozzá való stb.

Idén karácsonykor odáig fajult a dolog hogy 24.-én nekem estek (pedig az este jól indult) és elkezdték mondani mi mindenen kéne változtatnom a kapcsolatban meg hogy nyissak feléjük és akkor megkedvelnek. Ja és persze hogyha azt látják hogy a páromat boldoggá teszem akkor ők imádni fognak. (Nemértem honnan veszik hogy nem vagyunk boldogok. Páromat megse kérdezték csak megállapították valahonnan. Amugy boldogok vagyunk. Összeköltöztünk tervezzük hogy megkéri a kezem stb) Olyan sületlenségeket vágtak a fejemhez (anyja és nagynénje ők azok akik úgy igazán szeretnek belémrúgni) hogy én biztos hogy megfogom csalni és menjek el meghogy rákell vennem páromat hogy változtasson(kicsit elhízott) és ha ez nem megy akkor csomagoljak és menjek... és ez csak a karácsonyi történet. Számtalanszor vettek a szájukra idiota okoból pl azt mondtam hogy rendszeresen használom a SÜTŐMET és nem azt hogy a SÜTŐNKET és ezért önző vagyok. Tudnék még mesélni. A lényeg az hogy ezalatt a 4 év alatt annyira befordultam mikor velük vagyok egy légtérben hogy befeszülök és néha hülyeséget mondok amivel csak mégjobban elásom magam. Párom is idegroncs miattuk folyton megvéd engem tőlük. Elkell szakadnunk de nemtudom hogyan. Hogy oldjam meg hogy ne feszengjek ennyit? Vagy tényleg csak kikéne zárnunk őket az életünkből?


Bocsi ha kicsit katyvasz de tele van a fejem elfolytott gondolatokkal...



febr. 9. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk ugyanez volt, nem kell velük találkozni és ennyi. Amikor már lett gyerekünk, volt miert talalkozni, azóta nincs is semmi gond. Szerintem csak akkor kell egy fiatal párnak együtt lógni a szülőkkel, ha kijönnek egymással, ha nem akkor felesleges, csak folyton veszekedés lesz.
febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
95%
Anyósom már a kezdetektől utált, és ez azóta sem változott. Ne érdekeljen mit gondolnak rólad, nem nekik kell szeretniük téged, hanem a párodnak!
febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az okotok, amiért hozzájuk mentek? Mert ha mindkettőtöket megvisel, akkor nem igazán éri meg.

Annyit tudok mondani, hogy ahogy veled bánnak, az nem normális. Sőt, beteges. Én biztos, hogy be se tenném hozzájuk a lábamat.

febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha szenvedsz,és ezt a párod is látja,és emiatt ő is szenved,akkor a megoldás az,hogy nem foglalkoztok velük.

Ezt addig fogják csinálni,amíg hagyjátok. Ha a párod maximálisan melletted áll,akkor könnyű meccs lesz. (Hisz elvileg szeretik a gyermeküket,neki meg nem akarnak rosszat.)

febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb ha bármi ilyesmi elhangzik párod feláll és azt mondja kb. hogy boldogok vagytok együtt, szeretitek egymást, és ha még egy megjegyzés hangzik el feléd/rólad, akkor felálltok és eljöttök. És ezt következetesen be is tartani mindig.


De valóban ahogy 3-as írja, miért mentek oda egyáltalán, ha ennyire durván bánnak veletek? Mindegy, hogy szülő vagy nagynéni, aki így viselkedik, az nem szereti a párod, nem fogadja el a döntését, gyerekként kezeli - miért mentek oda? Bántásért? Megalázásért? Nehéz döntés az ilyen, de láthatóan NEM fognak megváltozni, jót tőlük nem fogtok kapni.

febr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
A párod megvédett vagy hagyta a problémát kiteljesedni?
febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Igen, engem is az érdekelne, hogy a párod mit tud ezekről a bántásokról és hogyan reagál rájuk?

Ha tényleg jó a kapcsolatotok és nemcsak te képzeled ezt, akkor kőkeményen kiáll melletted és nem fél összeveszni a szüleivel és nagynénjével.

febr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
De írta: "Párom is idegroncs miattuk folyton megvéd engem tőlük. Elkell szakadnunk de nemtudom hogyan."
febr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell velük találkozni. A párod mehet nélküled is.
febr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne találkozzatok velük. Akkor venni fogják a lapot, ha nem az az ő bajuk.
febr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!