Amikor, anyósomról, apósomról, sógornőmről stb. tehát férjem családjáról beszélek, de nem nevezem meg őket így, akkor rokonomnak vagy ismerősömnek kell őket neveznem?
A rokon kifejezés nagyon tág. Beletartozik a házastárs, a gyerek, a felmenők, de az oldalági rokonok is, legfeljebb őket (nagyon) távoli rokonnak nevezzük.
Ugye annak minimális az esélye, hogy egy ismerőstől örökölj, ha viszont a férjed szülei meghalnak, a házasságod révén te is részesülsz a tőlük származó örökségben. Miért? Mert a rokonaid, így vagy úgy!
Gondolom, akkor már nem ragaszkodsz az 'ismerős' megnevezéshez.
10. Hülyeség annak nevezni őket. Ha elválnak, megszűnik a rokonság.
A rokon, család nem olyan dolog ami hipp-hopp megszűnik.
13:22: márpedig pont a válás jó példa a szerzett rokonságra, ez egy olyan rokonság, ami addig áll fenn, amíg a házasság.
Azt senki sem mondhatja, hogy a volt testvérem, volt nagybátyám, de azt minden elvált mondhatja, hogy a volt házastársam.
Korán küldtem el. Folyt:
Hiába nem vérrokonom, senki sem vitathatja, hogy a házastársak rokonok, rajtuk keresztül az apósok, nászok, sógorok szintén, ahogy a rokoni fokok létező neve is sugallja, ezek valós kapcsolatok.
Én rokonomnak tekintem a menyemet, sőt az ő szüleit és testvéreit is.
Az unokám születésével egy vérkörre kerültünk, a gyermekük által. Szerencsére ő is így gondol erre.
Ha elválnának - de nem fognak - nekem ő ugyanaz maradna, aki volt. Az unokám édesanyja és ezt a tényt senki nem veheti el tőle!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!