Hogy kerülhetett róka Budapest VIII. kerületebe, a Mátyás tér környékére?
Biztos veszett.
Sok arrafelé a ravaszdi.
Itt olvashatsz róla, hogy ez már egyáltalán nem ritka, vaddisznók és egyre több madár is beköltözik a városba.
Először én is úgy tudtam, ha az ember rókát lát az veszett, de ez már nem igaz. Megszokták már az embert. Pest környéki falukban sok a róka, esténként bejárnak az utcákba, mindig látni egyet-egyet. Nálunk ez odáig fajult, hogy én locsolok, a róka meg egy méterre mellettem eszik a macska táljából. Nem veszettek, éhesek. Engem nem zavarnak, megszoktuk, csak a kisrókák széthordják a cipőket a terszon. Simogatni azért nem hagyták magukat soha. (Ez tizen éve volt már, de azóta is láttam sokszor rókát esténként vagy hajnalban.)
Józsefváros mögött sok az erdő, dzsumbuj, meg az elhanyagolt terület. Népliget, Kerepesi temető hátulja, régi izraelita temető, vasúti delták, felhagyott állomások, gyárak, Lóversenytér, Rákosfalvi erdő, Felsőrákosi rétek, és már kinn is vagyunk a városból. Róka lennék, találnék itt helyet. Nem lennék meglepve, ha a felsorolt területeken már élne egy-egy rókacsalád, azok pedig simán bejárhatnak a lakóházak közé kukázni.
Puszta, szín egyszerű urbanizáció.
Angilában már évekkel ezelőtt megfigyelték és többek között hazánkban sem ritka.
Én személy szerint Mátrai osztály táborozás során találkoztam egy szalonnatolvaly infonc ravaszdival, de a 12. kerületben sem ritkák, szerintem a természetvédelmi terület miatt. Meg erre nem ritka a háziállat tartás, így szívesen bemerészkednek a kertekbe a kutya-macska tálhoz, illetve a kukák igazi ínyenc gyorsbüfék is lehetnek a számukra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!