Az evolúció során miért maradt meg az emlősöknek a farok? Semmi hasznuk nincs.
Már hogyne lenne hasznuk?!
A természetben mindennek van feladata, nem csak úgy vannak a dolgok értelmetlenül!
Ott van mindjárt a ló. A ló a farkával csapkodja el a legyeket, böglyöket, amik igen kellemetlenek tudnak lenni.
Illetve izonyos állatok így maradnak egyensúlyban. A nagymacskák, macskák. Nagyon is fontos és hasznos a farok!
Azért, hármas, mert az emberek lusták.
Egyébként, kérdező, régen szerinted mi volt a farok haszna? Mielőtt félreértenél, nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok.
Közkeletű tévedés, hogy az tűnik el, aminek nincs haszna. Az tűnik el, ami káros. Ha egy tulajdonság semleges, vagyis miatta nem hal meg nagyobb eséllyel az állat, akkor nyilván a tulajdonság sem lesz kiszelektálva.
Egyébként a farok számos esetben használt testrész emlősök esetén.
Az agy meg azért csökevényesedik el (bár én ilyen tendenciáról nem nagyon tudok), mert 24/7-ben fogyasztja a felvett energia 20%-át és oxigén 25%-át. Kicsit mocskosul drága fenntartani.
Ne feledkezzünk meg a kengurufélékről se, akik a kevés két lábon (illetve részben két lábon) közlekedő emlősök közé tartoznak. A farkukkal egyensúlyoznak ugrálás közben, támasztéknak használják, és ha négy lábon járnak, "ötödik láb"-ként funkcionál.
Vagy ott vannak a cetek, akik azzal úsznak, számos fán élő emlős, akik azzal kapaszkodnak, nem is beszélve azokról, akik a hidegben magukra tekerik vagy melegben hőleadó felületként használják.
Utolsó, a férfiaknak mióta van farkuk, most őszinén? -.-
"Olyan" farka pedig szinte minden állat hímjének van, szóval az ember ezen a téren nem igazán emelkedik ki az állatok közül
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!