A Kárpát-medencébe milyen emberre veszélyes ragadozók élnek?
Figyelt kérdés
Olyanok is amelyek csak akkor támadnak ha meglepjük őket.2013. ápr. 4. 17:29
2/14 first blood válasza:
homoki vipera, keresztes vipera, barna medve Erdély felé más nem nagyon
5/14 anonim válasza:
A farkas igazából nem támad emberre, mivel tudják, hogy képes távolról is megölni, így beléjük ivódott az emberek elleni félelem. Elbújnak, ha embert éreznek, vagy látnak. Ha pedig egy farkas megöl egy embert, akkor az nagy eséllyel az ember hibájából van. Úgyhogy igazából ez kizárva. A medve esetleg, habár arra is van módszer, hogy elijeszd.
6/14 anonim válasza:
Még a hiúz is veszélyes lehet az emberre. Ha valaki egyedül sétál erdőben valahol a Kárpát-medence szélein, belebotolhat és megtámadhatja a hiúz. Képes egy szarvast is leteríteni, egy ember sem lehet neki túl nagy kihívás.
7/14 anonim válasza:
A hiúz rejtőzködik, soha nem támad emberre. Ritka, védett, mitől lenne veszélyes? Sokkal veszélyesebb a barnamedve. Az bizony támad, emberre és állatra is. Erdélyben a málnaszedés nem életbiztosítás. Amelyik terjed, az a Toldiban szerepelő nádifarkas, vagyis az aranysakál. De az is csak kisebb állatokra lehet veszélyes.
10/14 anonim válasza:
"A hiúz rejtőzködik, soha nem támad emberre. Ritka, védett, mitől lenne veszélyes?"
Volt, hogy már hiúz rátámadt emberre... Az oroszlán is csak megsebesíthető a farkas pedig több országban fokozottan védett, mégis mindkettő állat támad emberre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!