Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A farkassal melyik kutya...

A farkassal melyik kutya tudna elbánni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 13:15
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
De végig olvassd el.
2013. márc. 2. 20:52
 22/31 anonim ***** válasza:

Elolvastam, úgy válaszoltam, hagyjuk ezt a beszélgetést. Te itt nem érvelni akarsz, vagy több szempontú választ kapni egy kérdésedre, hanem egyetlen forrásra hivatkozva a magad gondolatát hangoztatni, és azt visszahallani.


Inkább valami hasznosabbra szánom az időmet.

2013. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Na akkor mit is olvasdtál??Mi az igazság?
2013. márc. 3. 14:54
 24/31 anonim válasza:
50%
Istenem ennyi baromságot amit itt összeírt mindenki... A kutyák, főleg a juhászkutyák évezredek óta arra vannak tenyésztve, hogy valamilyen célt lássanak el. Mindig a legtökéletesebbre törekedtek a tenyésztés során és valószínűleg ezért is maradtak fent a mai napig! Ha egy farkas elbánna egy kifejlett őrzőkutyával akkor felesleges lenne kutyát tartani a nyájak körül... Ilyen baromságokat, hogy a kutya nem vadállat meg hogy a farkas gyilkolásra született stb stb istenem?!?! Itt az ösztön a lényeg, nem az hogy megkapja-e a kutya a tálba a kaját, vagy ő szerzi meg... Egy juhászkutya egész nap futkározik és edződik, nincs olyan, hogy a farkasnak erősebb az izma meg bla bla bla... A kutya is gyilkolásra született és az ösztöneiben ugyanúgy ott van a gyilkolási vágy mint a farkasnak, az egyetlen dolog amiben eltérnek, hogy a kutya szereti az embert. Volt már bármelyikőtöknek is kutyája? Nekem, amióta az eszemet tudom van. Jelenleg egy Németjuhász, amit a születésétől fogva csak és kizárólag én nevelek. Mindent ami él és mozog megtámad és levadászik. A családon és a barátokon kívül minden emberrel ellenséges és ha kell támad. A minap is meg akartam viccelni, mert éjszaka a sötétben úgy jöttem ki a házból, hogy ő nem volt ott és elbújtam, hogy majd jól megijesztem ha arra jár. Mikor meglátott, valószínűleg nem érezte a szagomat, mert egyből nekem rontott volna, vicsorogva meg ugatva elindult felém, csak akkor állt meg, mikor ráüvöltöttem, hogy "Én vagyok az!!". Bár nem mintha értette volna, de a hangomat felismerte. A legjobb barátomnak Közép ázsiaija van, illetve egy közeli ismerősömnek kaukázusija. Aki lépett már kapcsolatba ezekkel az állatokkal, az nem kérdőjelezné meg a képességeiket. Ismerek egy pásztort is, aki 2 kuvaszt és egy komondort tart. Mesélte, hogy egyszer éjszaka megtámadta 3 kutya a nyáját, 1 rotti, 1 doberman és 1 németjuhász. Elengedte a komondort és mire elfutott a pajtához, hogy elengedje a 2 kuvaszt is, a komondor már végzett kettővel és a harmadik felé rohant... Nekem ne mondja senki, hogy egy olyan kutya, ami elbánik egyedül 3 közép-nagy testű kutyával, az nem bánna el 1v1-ben egy farkassal. Kényeztetés ide vagy oda, ha baj van akkor az ösztön diktál, ami nem sokban tér el egy kutyánál és egy farkasnál... Csak más célt szolgál. És pont itt van a lényeg! A farkas vadászik, élelmet gyűjt. Ez a funkció mindig másodlagos egy ragadozónál, vadászik, de ha baj van iszkol... Az elsődleges mindig is a saját egészsége és élete. Zsákmányt tud máshol is szerezni vagy máskor, de ha megsérül akkor vége mindennek. A kutya az életéért küzd, hiszen egy juhászkutyában, olyan erős kötődés van a nyáj illetve a gazda iránt, hogy az életénél is nagyobb odaadással védi meg azokat. Ebből kiindulva is, egy kutya mindent belead, nincs lehetősége futni, menekülni, csak egy lehetősége van, megvédi azt ami az övé, vagy meghal. A farkas ezzel ellentétben támadáskor, ha valami balul sül el, akkor feladja és odébb áll. Ez hatalmas előny a kutya részéről is, ezért is esélyesebb a győzelemre! Mindegy, sok a maszlag itt is, a lényeg, hogy fatális tévedések vannak itt több oldalon keresztül! Egy termetesebb juhászkutya, vagy örzőkutya mindenképpen esélyes egy farkas ellen, hiszen mint azt többen is írták, a farkas ritkán támad egyedül. Ha támad falkában támad és a juhászkutyák feladata a falka elüldözése, ha sikertelenek lettek volna, akkor az embernek nem lett volna értelme több ezer éven át eltartani a juhászkutyákat a semmiért. Ezen gondolkozzon el az, aki alábecsüli a kutyákat a farkassal szemben... Ha nem lenne értelme a létezésüknek, vagy sikertelenek lennének benne, nem maradtak volna fent és pont. A kérdező kommentjeiben pedig erősen érezhető a farkasok iránti fanatizmus. Az ilyenekkel kár vitatkozni, úgyis bebizonyítja a saját szavát, akárhogyan is, de megteszi! A weboldalakra pedig én köpök. Ismerek olyanokat akik szemtől szemben tapasztalták meg ezeket a dolgokat és ezek tények és a valóság, nem egy virtuális maszlag amit egy hozzá nem értő összeollózott.
2013. márc. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy a kutyáknak évezredeken keresztül szegecsekkel kivert nyakörv volt a nyakában, és jellemzően nem legyőzték a farkasokat, hanem visszavonulásra kényszerítették, illetve zajt csaptak, és feltartották őket addig, amíg a gazda ki nem jött csőre töltött csúzlival a kezében. Ezért voltak olyan sikeresek, és ezért tartják olyan régen őket. Ettől független egy nagyobb testű, hosszú szőrű kutyának lehet esélye, de semmiképpen sem ő az esélyesebb.
2013. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

jajj istenem...


gondolkodjál már el...szerinted ha a komondorokat és a kuvaszokat kimondottan farkasok (akik többnyire nem egyedül kószálnak el vadászni!) és medvék (akik kimondottan nagy testű ragadozók...) ellen tenyésztették akkor ezen kutyafajták ne lennének képesek 1v1-ben elbánni egy egyedül flangáló farkassal...


ez egy rossz vicc...


az oldalt megnéztem és finoman szólva se nevezhetném hitelesnek...összehord itt sok mindent de látszik, hogy nem egy tapasztalt biológus írta (annak még el is hinném). valamint erősen érződik a népi mende-mondák hatása is az irományon...


én nem fogok érvelni a véleményem mellett, mert előttem már valaki megpróbálkozott vele de Te kedves Kérdező le se sz.rtad pedig igazán sőőőt kifejezetten jó érvekkel támasztotta alá a mondandóját...


ha addig el tudsz jutni, hogy felteszel egy kérdést, akkor legyél nyitottabb a válaszokra is és próbáld feldolgozni a (a feltehetőleg nem túl fejlett) pici agyacskáddal, hogy a véleményed helytelen...

2013. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Jó jó..vitatkozzatok akkor a biológusokkal akik a Nat geo Wilden mondták ezt akkor.Szerintem ti nem tudjátok mi az a farkas.Úgy gondolom hogy egyiken sem vagytok biológusok v. ilyesmik és ti is csak azért mondjátok mert szeretitek a kutyákat.
2013. márc. 22. 15:43
 28/31 A kérdező kommentje:
Ésmég az a szöveg hogy gyenge mert nem egyedül támad hanem falkában.Akkor az oroszlán is gyenge?Azért támad falkában mert úgy hatékonyabb.Mr biológusok...
2013. márc. 22. 15:45
 29/31 anonim válasza:
Lefordulok a székről a röhögéstől :D. Leírom szerintem mi történt: a srác megnézett egy dokumentumfilmet a natgeo-n, és annyira megtetszett neki a téma, hogy álló cerkával odaült a géphez és ehhez kapcsolatos blogokat olvasgatott vakulásig. Miután a merevedése elérte a tetőfokát, nyitott egy új bejegyzést ide, és várta a védtelen áldozatokat akire ráspriccelhet. "a harapása 2x erősebb, mint a kutyáké, az izomzata meg 3x..." - látom fel is készültél az írásbeli vizsgára :D. Jahj, legalább feldobtad a napomat, ezért külön köszönet :)
2013. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Laci667 válasza:
1 az 1-es felállással kifejlett egészséges egyed esetén semelyik sem. A pásztorkutyák sem. A farkas gyorsabb, és sokkal erősebb.
2013. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!